xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Ochi de jad...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Iszabella von Morti

Iszabella von Morti


Mesaje : 4
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyDum Feb 13, 2011 7:35 pm

Priveam spre paginile rupte ale cartii. Chiar puteam sa fiu asa de neindemnatica? Murmur ceva in sinea mea, lasand doua foi pe masa. Eram gata sa imi scot bagheta, sa rostesc o vraja si sa o repar. Dar totusi, de ce sa fac asta? Puteam sa o las acolo si sa plec. De aparca nu era vina mea. Chiar asa, nu era. Era vina profesorului care ma pusese sa scriu dita-mai eseul.
Sus In jos
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyDum Feb 13, 2011 11:48 pm

Inca nu stiu motivul pentru care pasii m-au purtat spre biblioteca , era un loc de care ma ferisem in ultima vreme , deoarece nostalgia ma cuprindea de fiecare data cand ma aflam in acea incapere , totul parea atat de familiar si aveam continua senzatie de deja vu , acea senzatie pe care chiar nu doream sa o am , amintirile deja mi se ingramadeau in cap , totul se desfasuura cu rapiditate si ma ametea , dezorientandu-ma complet. Totul era in ceata , de ce nu voiam sa fiu in acel loc?de ce voiam sa fug?acum nici macar nu mai aveam un motiv ca sa fug caci oricum nu mai puteam dar exista insa o alta teama ascunsa in strafundurile sufletului meu , pe care nu voiam nici in ruptul capului sa o recunosc , nu , nu voiam asta pentru ca ma temeam sa nu creasca si sa ma invaluie complet. M-am sprijinit cu spatele de perete , respirand cu o oarecare greutate , dar nu era acum momentul sa ma panichez , am strans din ochi lasand un oftat scurt sa-mi alunece printre buze. Mi-am acoperit chipul cu mainile reci , in speranta unei reveniri la realitate care se functiona partial. M-am indreptat in cele din urma catre un raft , privind cartile inexpresiv , incercam sa stau fixat acolo si sa nu fug , am intins mana, dar am retras-o mult mai repede , strangandu-mi degetele in pumn si muscandu-mi buza inferioara.
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyLun Feb 14, 2011 11:26 pm

Statea de la o masa de ceva vreme, incat nici nu o socotise. Parca se inhalase in paginile cartii din fata lui, uitand sa se mai aseze la masa. Statea sprijinit de un dulapior de lemn, parcurgand cu privirea fiecare centimentrul din scrisul negru pe alb. Nu si-ar fi inchipuit vreodata ca o carte poate fi atat de atractiva, interesanta, ceva de care se ferea.
Era curios ca venise aici doar pentru a scapa de-o gura ce-l toca intruna. Peste tot era tocat si din plictiseala cauta o carte pentru a gasi ocupatie, iesind cu blocarea in loc, fara a se putea misca.
Sus In jos
Iszabella von Morti

Iszabella von Morti


Mesaje : 4
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMar Feb 15, 2011 7:53 am

Mi-am muezit buzele cu limba si mi-am luat inima in dinti. Asta e... imi spun scotand din geanta incet bagheta. Lemn de ulm, mize dintr-o pana de phoenix. Ma uit in jur. Nu era nimeni. Bine, erau cativa elevi. Eh, cui ii pasa? Murmur incet o vraja, privesc cartea si paginile cum se lipeau la loc, scotanud-ma din orice belea. Am fost aproape... ma gandesc. Prea aproape. Ma ridic incet de la masa, iau zecile de harti care imi alcatuiau eseul. Ma tineam pe picioare cu greu, stateam acolo de aproape cinci ore. In sfarsit am terminat!
Sus In jos
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMar Feb 15, 2011 10:25 pm

Am inceput sa ma resemnez , pentru ca nu avem niciun motiv ca sa imi provoc complicatii inutile , aveam si eu momente cand preferam sa fug , am dat slab din umeri , indepartandu-ma de rafturi , dar ma retinea ceva si nu am putut parasi inca incaperea asa ca am inceput sa ma plimb , sa incerc sa ma obijnuiesc din nou cu atmosfera existenta intr-o biblioteca caci nu mai pusesem piciorul intr-una de ani buni , puteam simti mirosul nostalgiei ce plana in aer , dar nu imi permiteam sa-l inhalez , nu voiam sa intorc acele file ale trecutului , nu voiam sa ma las coplesit de sentimentul acela , vinovatia era ceva de care nu poti scapa usor , mi-am muscat mai puternic buzele , lasand sangele la iveala , dar l-am lins rapid pentru a evita priviri curioase , lasand in urma doar o amprenta rosie.
Mi-am rotit privirea prin jur , memorand plictisit chipul persoanelor si imaginandu-mi diverite chestii. Am inaintantat , oprindu-ma insa brusc , din cauza celui pe care il zarisem si care spre uimirea mea era foarte prins in lectura. Am zambit inocent , apropiindu-ma silentios prin spatele sau , punandu-mi mainile pe talia lui si cufundandu-mi capul in parul sau , sarutandu-i ceafa.
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMar Feb 15, 2011 10:47 pm

Mai rasfoi paginile cu aceeasi intensitate ca si pana atunci, complet captivat de cuvinte si tot nu se misca din loc. Mai statuse putin, apoi iar reveni si la un moment dat se opri, caci simti cum il incolaceau doua brate si cum se aplica un sarut la ceafa sa, ce-l facu sa tresara din cap pana in picioare. Se intoarse printr-o rotatie rapida si se adresa 'intrusului':
- Hei tu..! apoi cand il zari, isi inghiti cuvintele, marindu-si ochii, era ultima persoana care o astepta sa o vada intr-o bibloteca.
- Scuze...! sopti apoi usor, imblanzindu-i-se glasul si privirea si apoi o feri imediat.
- "That was embarassing!" gandi el, punandu-si mana dupa ceafa si apoi realizand ca ramase in stransoarea celuilalt.
- Imi poti da drumul acum..
Sus In jos
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMar Feb 15, 2011 11:00 pm

Incepu sa tresara usor dupa contactul dintre noi , probabil se speriase putin , s-a intors apoi rapid si incepuse sa dea o replica nu prea draguta , da fu si mai surprins cand sesiza ca eram eu , era de asteptat reactia pentru ca nu mai obijnuiam de ani sa frecventez acest loc si totusi nu mi-am putut abtine un chicotit la actiunile sale atat de dragute. Si felul cum isi ceru scuze ma amuza , am afisat un zambet larg , apropiindu-mi buzele de urchea sa si soptind pe un ton erotic:
-Hm nu m-am suparat...ba chiar e dragut ca cineva e loial , am spus vizibil incantat , trecandu-mi dupa limba peste lob. Cam prin momentele alea realiza situatia si ca de obicei inecerca sa se echiveze , eh asta chiar nu prea imi era pe plac dar o rezolvam eu pana la urma ca de fiecare data.
-Serios?Eu nu cred ca-ti pot da drumul...cred ca sunt lipit cu superglue...am facut o pauza mai lunga , muscandu-i intre timp lobul , apoi am continuat: sau poate ceva si mai puternic , cum ar fi dragostea? Mi-am lasat mainile sa alunece mai in fata , cuprinzandu-l mai bine in brate.
-Si ce-i atat de interesant la cartea aia? am intrebat fixandu-mi barbia pe umarul sau si chinuindu-ma sa citesc printre randuri.
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMar Feb 15, 2011 11:52 pm

Inghiti in sec cand auzi tonul baiatului, incercand sa nu arate tremurul ce il trecea in clipa aceea, mai ales cand simti substanta umeda peste lobul sau. Se inrosi la chip cand celalalt ii spusese ce-l tinea lipit si ceda, ca de fiecare data, dandu-se putin mai in spate.
- Esti incurabil...!
Tocmai cand dorea sa ii raspunda la despre carte ii observa ochii pierduti printre liniile sale si-l facu sa zambeasca lin.
- Tu? Citind? Cred ca se insenineaza afara! spuse in joaca, inchizand usor cartea; oricum era mai mult despre fiecare categorie de 'ciudatenii'.
- Poate te imbolnavesti daca citesti prea mult asa ca... nu ma risc...! inclina apoi capul, lasandu-si-l putin mai in cealalta parte si isi trecu incet mana cealalta peste suprafata hainelor tanarului.
Sus In jos
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMier Feb 16, 2011 7:50 pm

Desi nu-i puteam vedea chipul , imi puteam imagina destul de bine expresia sa in momentele alea si pana la urma cedase , nu-i lua chiar atat de mult , poate incepuse sa se obijnuiasca. Se dadu putin mai in spate lasandu-ma sa-i simt mai bine caldura trupului.
-Nu e vina mea ca dragostea e incurabila...am spus eu facand bot asemenea unui copil.
Eram sigur ca-mi urmarise privirea printre randuri , nu ca si pricepusem ceva , pentru ca numai acolo nu eram eu atent.
-Eu?Citeam , acum ca ai inchis-o nu ma mai pot documenta , stii cat de rau imi pare?am replicat cu o tenta de sarcasm in voce.
-Corect , ai citit destul , cititul dauneaza grav sanatatii in special a lenesilor , i-am urmat capul, de fapt gatul descoperit ma tenta pe mine , mi-am lasat limba sa coboare pe pielea sa catifelata , apoi i-am aplicat saruturi scurte , lasandu-ma imbatat de parfumul sau ce avea o nuanta usor dulce dar care era dominata de una mai puternica , imi placea cand ma invaluia si cand acesta ramanea impregnat pe hainele mele , il simteam mult mai aproape.
Mi-am dus mainile putin mai sus , plasandu-mi palmele pe pieptul sau , miscandu-le usor , initiand un masaj lent.
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMier Feb 16, 2011 8:17 pm

Clipi ochii de mai multe ori cand auzi ca albastruiului ii parea rau ca inchise, apoi cand isi dadu seama de ton rasufla usurat.
- Da... raspunse el slab, nefiind sigur de ce contra-replica sa-i dea.
- Dauneaza mai mult alte lucruri decat cititul.. te aflii in topul listei..! chicoti usor, apoi simti cum substanta umeda a baiatului veni pe gatul sau, alterat cu saruturi, lucru ce-l facu sa i se plimbe limba in gura.
Cand simti mainile pe pieptul lui, tresari, nefiind prea sigur daca nu putea sa trezeasca ceva inauntrul sau si simti cum buzele lui doreau sa suspine.
- Shu... ! se bloca, din nou, nestiind daca dorea sa-l opreasca sau sa-i zica sa continue, iar al doilea lui gand il facu sa scape cartea din mana si sa-si plesneasca automat fruntea, cand ateriza la podea.
Daca o deteriora in vreun fel, nici nu dorea sa-si imagineze pedeapsa ce urma dupa.
Sus In jos
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMier Feb 16, 2011 10:51 pm

-Uhm vrei sa spui ca eu daunez?...m-am bosumflat din nou apoi mi-am infipt dintii in pielea sa muscandu-l destul de tare pentru a putea lasa un semn rosiatic. Eu provoc placere nu daunez dar daca insisti...mi-am schimbat destul de rapid expresia intr-una cu tente malefice.
A tresarit si in momentul cand palmele mele ii masara pieptul , dar nu ma puteam opri pentru ca stiam ca el nu imi va spune sa continui , cel putin nu pana cand devenea tare. Am zambit in momentul cand imi pronunta numele , amuzandu-ma oarecum privirea sa incurcata si aproape ghicind ce ganduri nu-i dadeau pace.
Mi-am coborat apoi mainile ca sa-mi pot face loc pe sub tricoul baiatului , avand acum contact cu pielea lui calda , am inaintat pana cand am ajuns la sfarcuri si am inceput sa le strang intre degete rotindu-le usor si apasandu-le. M-am dat putin mai in spate in momentul cand cineva trecu pe acolo , ascunzandu-ne dupa un raft si continuand tachinarea. I-am lins rana pe care i-o provocasem pe gat , adunand din firicelele rosii ce se ingramadisera pe langa.
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyMier Feb 16, 2011 11:15 pm

Se pregati sa raspunda la intrebarea celuilalt cand simti muscatura si durerea cum il invalui pana in gura, facandu-l sa scoata un sunet usor.
Se sperie cand observa expresia de pe chipul sau, punandu-si rapid mana in fata ochilor.
- Te prefer in prima varianta...
Peste un timp simti mainile albastruiului sub tricoul sau, ceea ce-l facu sa isi ingreuneze respiratia si sa-si coboare mana de pe ochi, la gura, oprindu-si in palma alte sunete, simti cum se intarata intr-un moment prost caci chiar trebuia sa treaca cineva pe acolo, dar totusi celalalt nu se oprise.
Cand ajunse in spatele raftului incepea sa fie curatat din cauza celuilalt si-si feri mana de la gura.
- Mersi vampire...
Il strafulgera apoi un gand ce-l facu sa-ti zambeasca.
- Presupun ca acum vrei sa iti folosesti dintii aceia si prin alte locuri, nu? intreba punandu-si mana pe spatele baiatului si ridicand-o incet, in sus, mentinandu-si zambetul.
Sus In jos
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyJoi Feb 17, 2011 7:56 pm

A scos un mic sunet de durere in momentul cand l-am muscat , da chiar si asa sunase dragut. Se speria probabil cand mi-a vazut expresia , deoarece isi pusese mana in fata ochilor , apoi imi spuse ca ma prefera in prima varianta , un raspuns asteptat.
Ii puteam auzi respiratia ce se ingreunase si totodata sunete slabe ce devenira infundate cand si-a acoperit gura , stiam deja ce-l deranja , se temea sa sparga linistea existenta in incapere , nu dorea ca privirile sa fie atintite asupra noastra , ceva ce pe mine nu ma deranja prea tare sau chiar deloc.
-Yup , ai ghicit , sunt un vampir infometat...am replicat apoi l-am privit usor ciudat , ridicand din spranceana pentru cateva secunde.
-Pai da...ai nimerit din nou , ai talent. Da , chiar vreau sa te umplu de semne , e vreo problema?I-am simtit mana inaintand pe spatele meu , imi placea senzatia pe care palmele sale o lasau in urma...si totusi , de ce zambea?ma intrebam inca nedumerit , dar nu am lasat asta sa ma distraga prea mult. Am continuat jocul de sub tricoul sau , miscandu-mi degetele intr-o parte si in cealalta pe deasupra sfarcurilor sale. I-am mai lins de cateva ori gatul , urcand pe barbie , avand ca destinatie finala buzele de care am tras usor cu dintii.
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... EmptyVin Feb 18, 2011 12:25 pm

Chicoti usor cand auzi intrebarea celuilalt.
- Cred ca stii deja raspunsul...
Incerca sasi opreasca vibratiile cand limba fratelui se plimba pe pielea lui si facuse un usor 'ass' la tragerea buzelor, apoi se apropiase de urechea lui.
- Shu... ! incerca el sa spuna, foarte greu.
- Sunt suficient de tare..! reusi sa zica, in cele din urma, chiar vrand sa opreasca mana celuilalt, iar in timpul procesului i se freca barbatia de a celuilalt, facandu-l sa scoata un mic suspin.
- Vezi? I want you~!
Se retrase usor de la urechea baiatului, inca sperand ca nu va trece nimeni pe acolo si lucrul acesta il facu sa isi muste buza inferioara, pentru cateva clipe.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ochi de jad... Empty
MesajSubiect: Re: Ochi de jad...   Ochi de jad... Empty

Sus In jos
 
Ochi de jad...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Biblioteca-
Mergi direct la: