xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Leave me alone!

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 10:26 am

Brunetul a ras,luand un borcan mare si negru de pe ultimul raft si turnand un sfert din el in compozitia din ceaun.
Stiu,dar nu conteaza cand esti preferatul profesorului si un geniu la potiuni.Tu ce cauti aici?Vocea lui suna metalic din cauza concentrarii.A mai adaugat o planta ciudata si rosie,facand sa iasa un nor visiniu spre negru.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 10:42 am

Pierd vremea, spuse jucandu'se cu pandantivul de la gat. Incepu sa'si onduleze pe gedet o suvita de par ca ii cadea usor pe chip. Il privi printre gene si chicoti scurt. Atata tot, spuse mai apoi dupa ce trecura cateva clipe.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 10:50 am

A inceput sa amestece si mai repede compozitia vascoasa,pana s-a transformat intr-un lichid de culoarea sangelui.Nu poti sa ti-o pierzi in alta parte?A luat un flacon si a incantat ceva deasupra ceaunului,potiunea facandu-se aurie.A turnat usor totul si i-a pus un dop de pluta.A zdruncinat putin flaconul,apoi s-a muscat de deget pentru ca potiunea sa se amestece cu sangele lui.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 11:19 am

E o tara livera, am dreptul sa stau unde vreau eu, spuse fata pe un ton mieros. Isi dadu coada pe spate si se ridica incepand sa se plimbe. Roba ii atingea usor pamantul, dar fata nu lua in seama acest lucru.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 11:23 am

Si cu ce a fost castigata aceasta libertate?Nu cu razboi?A ras crud.Mai bine in razboi decat sa se plictiseasca cu pacea.Stiai ca si copii au fost folositi?A bagat flaconul in roba si s-a indreptat spre usa.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 11:27 am

Stai tu linistiti, nu esti singurul care si'a pierdut familia in razboi, spuse si chipul ei vesel deveni intunecat dintr'o data pierzandu'si zambetul. Imaginea tatalui ei ii trecu prin fata ochilor. Inghiti in sec si se chinui sa inlature acea stare, reusind sa zambeasca din nou.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 11:35 am

Dar tu ai luptat intr-unul?Stia ca sapa adanc si crud in sufletul fetei.Fata lui era inexpresiva,iar inauntrul lui era rece.Se uita la ea si zambi.Nu te intrista din cauza asta.Acum esti libera,asa cum ai spus,spuse el ironic.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 11:44 am

Nu incerca sa crezi ca sti totul despre mine, spuse ea sii ii arunca o privirea dispretuitoare. Tremura de nervi. Mi'au omorata familia, iar eu am vazut. Clanul Martineau avea atatia membrii, eram cei mai puternici vrajitori! Si acum? Te comporti de parca ai sti totul dar sa sti ca nu este asa!, adauga aproape tipand si il impinse trecand pe langa el. Iesi din laborator incercand sa'si controleze lacrimile. La dracu, trebuia ea sa dea explicatii unui pusti.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 11:50 am

A ras in sinea sa.Se pricepea sa scoata oamenii din sarite.A iesit lejer din laborator si s-a indrepat spre biblioteca.Nu avea chef sa-i ceara scuze.Era vina ei ca se enervase.A deschis usa si a intrat intr-o sala imensa pline cu carti.A inceput sa caute cateva carti,iar cand le-a gasit s-a asezat si a inceput sa citeasca calm.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 12:17 pm

Se lovi de Filch si acesta murmura ceva. Fata se uita la el urat si trecu mai departe. Copil idiot care crede ca poate sa faca ce vrea. Daca stie magie neagra nu inseamna ca e el stapanul lumii sa se comporte ca regele nu-stiu-cui. Isi dadu parul pe spate, intr'un gest nervos.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 12:21 pm

A continuat sa citeasca hranindu-se cu linistea din biblioteca.Ii placuse locul acesta de cand venise prima oara in castel,asta fiind la varsta de 16 ani.Pana acum trecuse neobservat.De ce soarta il tortura?A oftat,intorcand pagina.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 12:50 pm

Iesi din scoala si privi in jur. Nu era nimeni si afara se intunecase. Isi indrepta pasii spre Padurea Interzisa. Avea de gand sa exploreze padurea, cu sau fara voia cuiva. Nu ii pasa daca era interzis sa mearga acolo.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 1:01 pm

Dupa ce a terminat de citit,s-a dus in camera lui.Incaperea era intunecata si plina de carti de potiuni si obiecte ciudate.S-a intins pe pat si si-a scos ipodul.A inceput sa asculte rock,intrand in meditatie.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 4:04 pm

Intra in padure si privi calma in jur. Nu se auzea nimic, decat pasii si respiratia ei regulata. Isi dadu cateva suvite dupa ureche si inainta printre copacii ce se inmulteau cu cat inainta mai mult.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 EmptyDum Feb 20, 2011 5:05 pm

Thor a continuat sa mediteze gandindu-se la ziua de maine.Aveau ore de potiune,spre deliciul lui.In sfarsit putea prezenta potiunea creata pentru a creste puteriile psihice.Snape ar fi fost tare mandru de el.A ranjit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Leave me alone! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Leave me alone!   Leave me alone! - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Leave me alone!
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Imprejurimile Hogwarts-ului :: Lacul-
Mergi direct la: