xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 New land, new try

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 12:00 am

Tocmai ce aterizase in noua sa camera si deja realiza "ordinea" cum statea lucrurile acolo. Isi ridica pentru o clipa ochii in sus, doar pentru a se intinde si vazu acolo alte lucruri.
- Wow.. si eu care ma credeam dezordonat..!
Inainta putin, aterizand imediat intins pe pat, era obosit la cate scari sarise, caci isi tot schimbau directia, lucru ce era si enervant si iritand in acelas timp, dar cel mai mult stresant, ce te epuiza complet.
Ofta usor, acum ca ajunse unde vroia nu avea somn si isi aminti ca lipsi azi la ceva doar ca nu stia exact la ce, avea doar presimtirea unui anumit lucru.
- "Si asta-i enervant!" gandi, incepand sa-si maseze fruntea cu un ritm ce parca incetinea tot mai mult.
Se mai intinse putin, dand aiurea cu mana prin aer si imaginandu-si fel de lucruri.
- "Imi va lua vreme pana sa ma obisnuiesc... !" fuse ultimul lui gand.
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 9:06 am

Intru in camera mea, si raman in soc scurt sa observ ca e un dezastru.
-urasc dezordinea, imi spun incepand sa ridic lucrurile din camera sa le pun intr-o orgine placuta ochiului.
Termin rapid, toata un zambet si ies pe usa camerei mele pentru a merge perin campur dorind sa-mi fac prieteni noi.

Ajung inainte la o usa ce parea o camera locuita.

Bat la usa incet, privind in gol asteptand un raspuns
"Sper ca nu am deranjat la ora asta" imi spun incet in timp ce priveam usa mare.
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 1:27 pm

Isi opri miscarea mainii cand auzi ciocanitul din usa, ramanand in soc pentru cateva clipe.
- "Astept pe cineva?" se intreba acesta ridicandu-se din loc si mergand inspre usa, asa alene, de parca nu ar fi avut niciun chef.
Apasa clanta in jos si o trase inspre el pana ce aceasta se deschise si o zari pe fata. Se gandi ca gresise camera.
- Stii cred ca dormitoarele fetelor sunt in partea cealalta... facu acesta un semn cu mana inspre directie, apoi se opri.
- Dar cred ca ai venit in vizita... asa ca poti incerca sa intrii! zise el, ferindu-se din loc.
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 4:59 pm

Usa se deschide, si il privesc zambitoare.
Acesta imi spune ca dormitoarele fetelor is in alta parte insa nu apuc sa zic ca vreiam sa fac doar o vizita ce deja acesta ma invita inauntru.

-In primul rand buna, spun zambind, si mersi, continui facand pasi mici intrand in camera sa, ce parea putin dezordonata dar arata bine.
-Da sunt in vizita, spun chicotind privind camera in fiecare coltisor.

-De cand esti aici? intreb ramanand in picioare langa el
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 8:32 pm

Realiza ca nu salutase cand ii zise fata, incrucisandu-si usor ochii, incat sa nu se observe. Chiar uitase ca trebuia sa faca si asta.
- Da... buna... ! raspunse dupa ce asculta salutul tinerei.
O urmari cum in sfarsit intrase si admira camera, de parca avea ceva ce merita analizat.
Clipi incet ochii cand auzi intrebarea fetei. Parea asa vechi?
- De... azi dimineata? intreba baiatul nedumerit, credea ca e evident dupa cam... toate.
- Scuze inca nu stiu unde is toate... mi-a fost lene sa inspectez camera... asa ca nici nu stiu unde e bucataria sau daca e.. ca sa te pot servi.. aha... stiu.. jenant lucru.. isi trecu acesta o mana la ceafa, incepand sa si-o duca incet de sus in jos, pentru a-i trece starea.
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 8:37 pm

Observa starea sa imediat, si o unfla rasul

-Relaxeaza-te, nu am nevoie de nimic, vreiam doar sa-mi fac prieteni spun zamvind asezandu-ma cu funde pe patul sau mare.
-Eu sunt de acuma 20 de minute venita si e asa...rece camera parca fara cineva in preajma, spune oftand scurt mutand privirea catre baiat.
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 11:23 pm

Se aseza pe scaun, in fata fetei, ascultand ce avea de zis si notandu-si, fara voie, in micul sau caiet numit cap.
- Colegele tale inca nu au venit.... ? ramase el cu intrebarea in ceata, caci realiza atunci ca nu stia numele fetei, se cunostea cat de ametit era.
- Cum te cheama? intreba apoi direct, dandu-se putin mai pe spate, incat scaunul sa-l sprijine de doar doua picioare, din cele patru, care le avea.
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 11:29 pm

Il priveste usor debusolata gandind scurt si spunand rapid
-Pai nu prea, si ma cheama Angel Namarata, spun zambind privindu-l
-pe tine? intreb scurt cu o fata de copil nevinovat
Sus In jos
Brock Maru

Brock Maru


Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 11:43 pm

Ramase usor derutat cand auzi numele fetei, crezand ca e gresit pentru inceput si cum avea o dorinta incredibila de curiozitate in el, nu se putea abtine si o intreba:
- Angel... nu e nume de baiat? in momentul acela, isi lasa capul pe-o parte, apoi isi dadu seama ca si el a fost intrebat ceva si isi scutura capul incet, ca sa isi poata regla gandurile.
- Pe mine? Ma cheama.. Maru... Brock Maru sau mai pe scurt: B.M. poti sa dai cu banul, presupun ca ai de unde alege...
- La ce profil esti?
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try EmptyMier Feb 16, 2011 11:46 pm

Acesta incepe sa rada auzind intrebarea baiatului
-pai poate e de baiat cred, spune derutata si ea
-pai imi pare bine sa te cunosc, spune din nou afisand un zambet cald
-Profilul, inca nu il stiu, abia am ajuns, oricum ceva cu metamorfoza, pentru ca ma transform in picica, spun zambind
Sus In jos
Continut sponsorizat





New land, new try Empty
MesajSubiect: Re: New land, new try   New land, new try Empty

Sus In jos
 
New land, new try
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: