xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Endless night...

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Endless night... Empty
MesajSubiect: Endless night...   Endless night... EmptyMier Feb 16, 2011 8:11 pm

Era aproape miezul noptii , dar cum eu lenevisem si dormisem cam toata ziua din cauza ca fusesem blocat in camera , cativa colegi aveau chef de glume si facusera o vraja ca sa nu pot parasi incaperea , nu voiam sa-mi folosesc puterile asa ca am preferat sa ma relaxez , iar acum nu mai aveam deloc stare , am scapat un oftat , dand patura la o parte si ridicandu-ma de pe pat. Imi era oarecum racoare caci obijnuiam sa dorm doar in boxeri. Mi se facuse chiar si foame , dar imi era lene sa ma complic si cum eram obsedat de ciocolata , am sustras doar una cu crema de caramel ce o aveam ascunsa intr-o revista hentai ce o tineam bagata in dulap sub haine. M-am trantit ianpoi pe suprafata moale a patului , asezandu-mi o perna sub spate si desfacand incet ambalajul ciocolatei , fasaitul acela se auzea atat pronuntat , spargand de fiecare data linistea existenta in incapere. Dupa ce am terminat , am bagat-o in gura , ramanand asa un timp , fiind ocupat sa privesc pe fereastra , luna stralucea puternic pe cer si jumatate de incapere era invaluita intr-o lumina slaba.
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

Endless night... Empty
MesajSubiect: Re: Endless night...   Endless night... EmptyMier Feb 16, 2011 8:39 pm

Ma opresc langa usa sa, observand stralucirea vrajii pusa pe usa.
"E cineva inauntru oare?" ma intreb si bat usor la usa vrand parca sa primesc un raspuns.
Sus In jos
Saya Rodriguez

Saya Rodriguez


Mesaje : 7
Data de înscriere : 12/02/2011

Endless night... Empty
MesajSubiect: Re: Endless night...   Endless night... EmptyMier Feb 16, 2011 10:32 pm

Intrase val vartej in castel incepand sa fuga pe coridoare.Nici macar nu mai bagase in seama ca toata lumea ii atragea atentia ca nu avea voie sa fuga.Oricum ce ii pasa?niciodata nu respectase regulile si nici nu prea avea de gand sa le respecte de acum.Ofta incet continaund sa mearga auzind de vraja pusa pe camera cuiva si recunoscuse dupa nume deja cine era.Ajunse intr-un final in fata camerei si isi scoase bagheta ridicand vraja si apoi batu la usa de cateva ori,asteptand sa i se raspunda.Stia ca era pe acolo,oricum nu avea pe unde sa plece si nici ea nu avea ceva mai bun de facut decat sa il bata la cap.
,,Ce oameni"se gandi plictisita si rezemandu-se de perete in timp ce numara secundele in gand.Privea peretele usor ganditoare fara sa mai bage in seama ceva,fiind ca deobicei plictisita.
Sus In jos
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Endless night... Empty
MesajSubiect: Re: Endless night...   Endless night... EmptyMier Feb 16, 2011 11:06 pm

Dar brusc acea liniste disparu , parca totul fusese doar un vis , am realizat in momentul cand am auzit bataile din usa. As fi vrut sa oftez dar m-am rezervat muscand din ciocolata , o parte din caramel prelingandu-mi-se pe degete , le-am lins insa caci uram senzatia lipicioasa. Am lasat ciocolata in gura si m-am indreptat alene spre usa , care din cate puteam vedea , probabil persoana de dincolo de ea desfacuse vraja. M-am oprit insa chiar la cativa centimetri de ea , deoarece uitasem , m-am intors scotocind prin dulap si privindu-mi ochii galbui in oglinda , da asemenea si semnul blestemului era vizibil , mi-am pus rapid lentilele de contact lasandu-si sa capete tenta albastruie ce masca totul. Am revenit destul de rapid langa usa pentru a nu crea suspiciuni prea mari si am deschis-o privind curios cele doua persoana din fata ei , roscata imi parea mai mult decat cunoscuta. Am ridicat doar mana dreapta prin aer in semn de salut caci gura imi era ocupata.
Sus In jos
Saya Rodriguez

Saya Rodriguez


Mesaje : 7
Data de înscriere : 12/02/2011

Endless night... Empty
MesajSubiect: Re: Endless night...   Endless night... EmptyJoi Feb 17, 2011 4:15 pm

Cand auzi usa deschizandu-se il privi pe baiat zambind calma.Isi dezlipi incet spatele de perete apropiindu-se de el si rezemandu-se de tocul usi apoi,fara asi muta privirea de la chipul sau.
-Hey...deranjez?intreba curioasa schitand un zambet mic si gandindu-se ca ar fi bine sa se prezinte pana la urma ca poate nu o mai recunostea.Sunt Saya.se prezenta pana la urma oftand incet si mutandu-si ochii de un alabstru ciudat in alta parte fara sa vrea.
Nu stia ce putea spune mai mult,asteptand ca sa afle daca isi deranja verisorul sau nu.Isi trecu incet,mana prin parul roscat si destul de lung ganditoare.Din nou era cu capul in nori,ca deobicei dar nu stia de ce era atat de aeriana mai tot timpul.
Sus In jos
Tanaka Shuichi

Tanaka Shuichi


Mesaje : 10
Data de înscriere : 13/02/2011

Endless night... Empty
MesajSubiect: Re: Endless night...   Endless night... EmptyJoi Feb 17, 2011 8:11 pm

Roscata se dezlipi incet de suprafata peretelui indreptandu-se spre mine si rezemandu-se de tocul usii , incetand a-mi privi chipul. M-a intrebat daca deranja , pai era tarziu pentru o vizita normala , dar eu numai de somn nu aveam chef si desfacuse si vraja pe deasupra , trebuia sa-i multumesc.
-Buna!am reusit sa spun dupa ce am scos ciocolata din gura si am tinut cateva momente patratica intre dinti ca sa o pot totusi saluta desi nu-mi iesise chiar atat de bine. Dupa ce am mestecat chestia dulceaga am continuat: Nope , nu deranjezi. Ba chiar mi se si prezenta , asta ma amuza intr-un fel lasand un zambet sa-mi alunece pe fata , chiar atat de uituc ma credea? m-am intrebat eu in timp ce incercam sa-i prind privirile , dar nu reuseam si asta chiar mi se parea ciudat...
-Stii ca atunci cand porti o conversatie trebuie sa-ti privesti partenerul in ochi neh?am intrebat intinzandu-mi mana spre chipul sau si ridicandu-l prin impingerea barbie sale cu degetul , fortand-o la un contact vizual direct. I-am privit ochii albastri , simtind o usoara tenta de nostalgie pierduta in ei , imi aminteam atat de bine acea culoare , o privisem de multe ori in trecut. Si totusi nu ma puteam abtine sa nu o tachinez asa ca m-am prefacut ca nu o cunosc.
-Incantat , domnisoara Saya! Eu ma numesc Shuichi , dar mi se spune Shu mai pe scurt , am replicat ranjind si eliberandu-i barbia , intinzandu-mi mana pentri o strangere.
Sus In jos
Saya Rodriguez

Saya Rodriguez


Mesaje : 7
Data de înscriere : 12/02/2011

Endless night... Empty
MesajSubiect: Re: Endless night...   Endless night... EmptyJoi Feb 17, 2011 9:31 pm

Tresari cand ii simti degetele sub barbia ei.Il privise pana la urma in ochi zambind usor.Nu il mai vazuse de ceva vreme dar nu isi amintea sa fie chiar atat de uitic.Intinse mana pastrandu-si incet,zambetul pe buze si dand mana cu el.
-Stiu cine esti.sopti mai mult pentru ea,continaund sa il priveasca daca tot o fortase sa o faca.Ma bucur sa te revad.contiua apoi retragandu-si incet mana din mana lui stand in aceeasi pozitie.
Stia ca era cam tarziu dar o enervase faptul ca cineva ii pusese vraja aceea stupida,desi inca mai simtea ca ii venea sa il bata pe acel idiot afisase o fata calma pentru a nu trebui sa dea explicatii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Endless night... Empty
MesajSubiect: Re: Endless night...   Endless night... Empty

Sus In jos
 
Endless night...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: