xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Just me and [insert your name here]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptyJoi Feb 17, 2011 9:44 am

Intra in incapere, tremurand usor. De frig si de emotie presupunea. Cea mai mare dorinta a ei? Care era? Nici ea nu stia. Trase aer in pipet si pasi incet pana junse in fata oglinzii. Trase cearsaful dupa ea si tresari cand isi vazu reflexia alturi de parintii ei si de... familia lui Hiro? Ce naiba? Privirea ii fugi la fiecare membrul al familiei roscatului, pana la tatal ei. Zambi si atinse oglinda cu varful degetelor, o lacrima cazandu'i pe obraz.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptyJoi Feb 17, 2011 9:56 am

Intră în cameră, agitat. Avea bagheta scoasă, şi privi fugar, prin cameră. Se calmă când o văzu doar pe fată. Se aproprie încet de ea, privind oglinda. Nu ştia ce vedea Adeline, dar se vedea omorând un vrăjitor între două vârste. Zâmbi uşor sadic, trecându-şi mâna prin păr.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptyJoi Feb 17, 2011 10:03 am

Nu auzi usa sau cand baiatul se apropie de ea. Continua sa priveasca oglinda, schitand un mic zambet cand toti cei de acolo ii zambira. O privi pe mama lui Hiro, care ii zambea bland. Zambetul ii disparu, tristetea revenind inapoi pe chipul ei.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptyJoi Feb 17, 2011 10:09 am

Văzu că fata îşi schimbă brusc starea. Îşi puse o mână pe umărul ei, priviind-o iar apoi din nou oglinda. Oftă.
-Tu ce vezi? o întrebă uşor copilăros şi entuziasmat. Cea mai mare dorinţă a lui era să-l omoare pe cel care le-a distrus familiile.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptyJoi Feb 17, 2011 10:17 am

Tresari si se intoarse spre el, si apoi spre oglinda oftand dezamagita cand vazu ca imaginea disparu.
Eram noi doi si... familiile noastre, spuse incet, si inghiti in sec, lasandu'si capul in jos. Privi din nou oglinda, sperand ca imaginea va reveni.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 7:36 pm

-Ah, da? Eu mă văd omorându-l pe unul. zise, apoi zâmbi larg şi dulce, cu o urmă de sadism întipărită în ochi. O luă în braţe, apropiindu-şi chipul de al ei. Asta îţi doreşti tu? Să avem familiile întregi din nou>
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 8:13 pm

Il privi cateva clipe si ofta greu, privind mai apoi oglinda. Se vedea doar pe ea si pe roscat. Aproba scurt, in semn de raspuns la intrebarea baiatuluil si il lasa capul pe peiptul lui, inchizand pentru scurt timp ochii.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 9:26 pm

-Ar fi frumos, dar nu se poate. Suntem doar noi, fraţii mei şi mama ta. Cine ştie cine o să urmeze? Eduard -fratimiu cel mai mare- crede că el va urma. îi spuse, jucându-se cu mâna în părul ei.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 9:48 pm

Nu va mai muri nimeni, spuse fata privindu'l. Mai tarziu am ora de pregatire cu Plesneala si voi afla cine tot face asta, adauga fata si se ridica pe varfuri, sarutandu'l apasat. Ii prinse chiul in palme.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 9:51 pm

-Cu Plesneală? Ce vrei să faci? Adeline, mai bine nu. E prea greu dacă vrei să faci ce cred eu că o să faci. îi spuse Hiro, priviind-o în ochi şi se încruntă. Mai ales cuacel şarlatan. Sigur vrea să te vrăjească ca să scape şi de tine.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 10:22 pm

Stai calm, am invatat o vraja noua de la Dumbledore, ce are legatura cu farmecul pe care il mostenesc, spuse fata si zambi multumita de sine, stiind ca invatase acea vraja ce era destul de complicata pentru o studenta in anul 3.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 10:33 pm

-Nu-mi place deloc situaţia. Şi nici în Dumbledore numai am încredere. Devenise dubios în ultimul timp, iar Plesneală plănuieşte ceva. îi spuse, apoi îşi lăsă capul pe al ei, priviind oglinda, neinteresat
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 10:36 pm

Esti nedrept, Dumbledore nu ar incerca niciodata sa ne faca rau, nu el, spuse fata usor dezamagita. Nu putea sa creada ca Hiro credea ca tocmai directorul care ii ajutase de atatea ori putea sa faca asa ceva.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptySam Feb 19, 2011 10:51 pm

-Uite, numai am încredere în persoanele care au mai mult de 25 de ani de mult. Pur şi simplu sunt paranoic, dar am şi de ce. îi spuse, oftând nemulţumit. Îşi ciufuli părul apoi se aprobă sinur
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptyDum Feb 20, 2011 12:22 pm

Eu am incredere, si nu'mi pasa de ce zic altii. Dumbledore nu ar fi in stare sa faca asa ceva si o sti si tu, doar ca esti prea incapatant sa o recunosti, spuse fata si se departa de el, aranjandu'si hainele. Privi oglinda, apoi se intoarse, dand sa plece spre iesire.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] EmptyDum Feb 20, 2011 4:30 pm

-Hmh? Ce faci acum? o întrebă, observând că pleacă. Privi oglinda, ciufulindu-şi părul roşcat ca focul. Îşi îndreptă privirea apoi spre fată, aşteptând un răspuns. Păşi alene spre ieşire, căscând rapid.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Just me and [insert your name here] Empty
MesajSubiect: Re: Just me and [insert your name here]   Just me and [insert your name here] Empty

Sus In jos
 
Just me and [insert your name here]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Oglinda lui Erised-
Mergi direct la: