xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 I am a zombie..

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Matthias Demontis

Matthias Demontis


Mesaje : 25
Data de înscriere : 13/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 9:50 pm

Privea lungul coridor al spitalului aceluia . Il detesta . Detesta spitalele in general . Doar o gramada de bolnavi care veneau si plecau , se vedeau peste tot , il dezgusta . El era acolo pentru ca se lovise la un picior , la un genunchi , cel stang . Il durea ca naiba , spera sa nu fie ceva grav si sa-i puna ghips sau... asta i-ar mai fi lipsit . Statea pe unul dintre scaunele alea , incomode , ce se aflau de-a lungul holului , cu piciorul intins , ca sa astepte sa-i vina o data randul la control . Cat ar fi mai trebuit sa suporte durerea aia ? Fusese doar un mic accident doar , cu motocicleta .
Incerca sa-si tina ochii in jos , ca sa nu priveasca toata gramada aia de bolnavi care tot treceau prin fata lui . Nici macar ceas n-avea la el sa vada cate ore bune trebuia sa mai astepte in locul ala de "moarte" .
Dupa el ar fi inceput sa injure , dar trebuia oarecum sa-si pastreze calmul .
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 9:53 pm

Angel intra usor infrigurata pe usa spitalului, stranutand destul de tare si ametita bine de la febra ce o avea pe loc.Magina nu o ajuta in acest caz si era nevoita sa ajunga in acel loc chear daca il ura prea mult.
Se aseaza pe un scaun tusind, si aproape lesina din cauza febrei mult prea mari si a starii greu de suportat.
Sus In jos
Matthias Demontis

Matthias Demontis


Mesaje : 25
Data de înscriere : 13/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 10:02 pm

Isi puse cotul pe celalalt genunchi , cel care nu era lovit , si isi sprijini capul in palma . La naiba de timp , nu mai cand avea nevoie ca el sa treaca repede , trecea ca un melc . Auzi niste tusete , bineinteles , era in spital , la ce se astepta ?! Bolnavi cu tot felul de boli peste tot .
Oare , acum era si el unul dintre ei ? Nu, nu era posibil .
Incerca sa se faca mai comod pe scaun dar cu greu reusea sa se miste .
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 10:08 pm

Fata sa ridica vrand sa mearga mai departe deoarece trebuia sa ajunga la un salon de consult nu departe de ea, pe acel hol ce i se parea mult prea lung.
Desii tusea prea tare, si febra o molesea, acesta merge continuu vrand sa ajunga la acea usa strabatand usor si lasciv oamenii bolnavi de pe partile laterale ale holului.
Insa statuse cam o saptamana racita, si i se agravase asa tare.Se rezeama cu mana de un perete rece, vazand deja in ceata, incepand sa piarda contactul cu realitatea iar holul din fata prandu-i-se parca infinit de lung.
Sus In jos
Matthias Demontis

Matthias Demontis


Mesaje : 25
Data de înscriere : 13/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 10:17 pm

Isi duse o mana dupa gat , nici nu dormise prea bine in noaptea trecuta . Intoarse un pic capul ca sa se dezamorteasca , si vazu o persoana cunoscuta , rezemata de perete . Trebuia sa-si puna ochelari sau vedea bine ? Perfect , cineva cunoscut , avea pe cine tachina pana astepta sa intre .
Spre deosebirea lui era acea tanara , Angel parca .
" Ce nai . . . e beata ? se gandi ridicand o spranceana . Ar fi mers la ea daca s-ar fi putut ridica .
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 10:22 pm

Acesta dezorientata, merge tinandu-se de peretele alb si rece, vrand sa ajunga la acel salon.
Vede in aceata din ce in ce mai des si tuseste continuu.
Un tip inaint o loveste in plin cu caruciorul, acesta se tine pe picioare cu greu.Reuseste sa zica un "scuze" ragusit, chear daca nici nu vazuse bine cine o lovise.
Tipu insa, o prinde de mana si o trage in bratele sale in caruciorul cu rotile.Se pare ca era un "golan" ce nu avea nimic ca defect, doar ii placea sa isi bata joc de oameni.
Acesta incearca sa se ridice insa eneriga prea putina nu o ajuta deloc.
Priveste speriata in jur cautand un ajutor.Vede in ceata o figura cunoscuta, si da sa se ridice ca sa mearga la el.
Insa lesina direct in bratele tipului acesta incepand sa zbiere ca o tipa a murit in bratele sale.
Sus In jos
Matthias Demontis

Matthias Demontis


Mesaje : 25
Data de înscriere : 13/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 10:47 pm

Vazu ca se chinuia sa mearga , pai ce cauta acolo atunci ? Nu ar fi trebuit sa stea acasa sau sa fie deja la control daca era in halul ala ? Isi incrucisa mainile la piept , pentru a vedea cum se descurca .
Cineva o lovise cu caruciorul , la naiba de oameni ,bolnavii chiar erau insuportabili .Tipul nici nu o lasa in pace pe tanara caci o trase in bratele sale , deci , inafara de a fi "handicapat" mai era si golan pervers . Incepea sa devina interesant , macar omora plictiseala .
Oamenii incepura deja sa se uite la cei doi , crezand ca era vre-o molestie sexuala . Si el crezu acelas lucru .
I se paru ca fata nu se mai misca , era lesinata ? Lumea se adunara in jurul lor , vroia si el sa vada asa ca se ridica mergand spre locul lor schiopatand intr-un picior si rezemandu-se de perete .
- Faceti loc lume , ca daca nu vad si eu nu sunt multumit . le spuse celorlalti , care abea il auzira . Cand auzi tipetele tipului isi dori sa se intoarca pe scaunul lui .
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 10:50 pm

Din fericire pentru ea, acesta lesinase pentru cateva minute, deschizand ochii rapid.
Se ridica repede, chear daca era la fel ca inainte, si intorcandu-se ca un vartej il plezneste pe tip aratand o privre rece si dura, ochii ei verzi licarind a ura greu de suportat.
Tipu se scuza rapid, crezand ca fata il va linsa insa ea spune pasiv indepartanu-se tot tinenu-se de perete.
-Daca nu-ti vezi de treaba, nu vei mai iesii din cladirea asta nenorocita s[unea ea rapid, si se aseaza pe un scaun lasand capu pe spate, rasufland doarte greu, si incercand sa vada mai bine becurile de sus, ce i se parea ca se sting.
Sus In jos
Matthias Demontis

Matthias Demontis


Mesaje : 25
Data de înscriere : 13/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 10:54 pm

Lumea se stranse gramada pentru a-i face loc sa treaca tinerei . Se tinea de umerii celorlalti , nu cumva sa cada si el cu nasu pe jos .
Ii trazni o replica perfecta tipului , mai sa bufneasca in ras . Dupa ce lumea pleca sa-si vada de treburile lor , se indrepta spre locul unde se aseza tanara .
- Buna treaba , baby . ranji cand se aseza langa scaunul de langa ea .
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptyJoi Feb 17, 2011 10:58 pm

Acesta este trezita din ameteala de el.
-Mersi..am avut o...cadere spune ea scurt, privindu-l cu o usoara stare de nervi.
-Tu cu ce problema in inchisoarea asta? intreaba ea, aratandu-sizambetul cald dar dezorientat din cauza oboselii si a febrei.
Sus In jos
Matthias Demontis

Matthias Demontis


Mesaje : 25
Data de înscriere : 13/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptySam Feb 19, 2011 10:44 am

- Cadere zici ? murmura curios , mai mult pentru el caci nu dorea un raspuns .
Il intrebase ce cauta in acea "inchisoare"? Un cuvant potrivit pentru acel lacas de moarte .
- Inafara faptului ca am un genunchi rupt nu stiu ce sa-ti zic ... spuse ironic , totodata ridicand din sprancene .
Nu era nevoie sa o intrebe acelasi lucru , se vedea prea clar doar .
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptySam Feb 19, 2011 10:46 am

Zambeste scurt tintindu-l in ochii cateva secunde si spune lasciv.
-Sper sa te faci bine cat mai repede spune ea pe un ton cald si pasiv, auzindu-se respiratia ei grea , cat si fata rosie fierbinte, si caldura prea puternica ce o amana corpul ei.
Sus In jos
Matthias Demontis

Matthias Demontis


Mesaje : 25
Data de înscriere : 13/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptySam Feb 19, 2011 11:00 am

Tanara ii spuse sa se faca bine cat mai repede , iar el stramba din buze . S-ar fi facut o data bine daca i-ar fi venit o data randul .
- Si tu ai de gand sa ramai aici in starea asta ? o intreba curios . Chiar in momentul ala o asistenta ii striga numele , "Matthias Demontis " iar el o privi . Ii spuse ca venise randul lui , si acesta dadu afirmativ din cap si rosti un "multumesc" . Se ridica cu greu , simtind imediat durerea genunchiului , care totusi , era suportabila .
Ii murmura tinerei un "pe mai tarziu" si se tarai pana la cabinet .
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptySam Feb 19, 2011 11:03 am

Acesta il priveste cum pleaca de langa ea.
Nu apuca sa-i raspunda la intrebare, insa isi da capu pe spate privind atent tavanul.
mai bine nu veneam, mai bine raman asa si mor mai repede isi spune ea in gand, fara sa-si dea seama ca timpul trecuse si brusc din cabinet iasa baiatul.
"Angel Namarata" spune asistenta cu voce tare dupa ce iasa baiatul.
--ohh da.. spune ironic si se ridica ametita bine mergand catre usa salonului.
Sus In jos
Matthias Demontis

Matthias Demontis


Mesaje : 25
Data de înscriere : 13/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptySam Feb 19, 2011 11:33 am

Asistenta ii bandaja genunchiul , bine ca nu era ghips , nu era nimic grav . Caci nu mai ghipsul ii mai lipsea . Injura printre dinti , cand auzi ca nu putea sa alerge sau sport , pentru ceva vreme .
Inca il mai durea putin cand mergea . Cand iesi din sala , reusea sa mearga mai decent macar .
- Succes pustoaico ii murmura la ureche cand trecu pe langa ea .
Sus In jos
Inger Alb




Mesaje : 33
Data de înscriere : 16/02/2011

I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. EmptySam Feb 19, 2011 11:35 am

-o sa am nevoie spune scurt si rapid intrand pe langa el in salon.
Asistenta incepe sa ii ia tamperatura, sa o intoarca de pe o parte pe alta, si sa ii puna diferite intrebari ce ea prefera sa nu le raspunda.
Ii da doua flacoane de pastile, niste sirpuri si cu asta iasa din salon, inca racita ca inainte.
-Ce idioata..cu ce ma ajuta astea? spune ea cu voce tare, chear daca normal ar fi trebuit doar sa o gandeasca.
Sus In jos
Continut sponsorizat





I am a zombie.. Empty
MesajSubiect: Re: I am a zombie..   I am a zombie.. Empty

Sus In jos
 
I am a zombie..
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Aripa Spitalului-
Mergi direct la: