xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stay positive

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 31 ... 44  Urmatorul
AutorMesaj
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyLun Feb 28, 2011 9:38 pm

A tresarit speriat respirand tot mai greu.Si-a ridicat privirea spre baiat tremurand de frica.
Nu ma mai omori?Hai!Omoara-ma,parca ziceai ca tu ma controlezi pe mine,uite cum tot eu te controlez pe tine,pentru ca n-ai curaj sa ma omori,vrei doar sa ma chinui.Iti e frica de ce cred despre tine si m-ai ierta orice as face! l-a privit cu ura in ochi stiind ca vorbea prosti.I-a luat mainile baiatului si apoi si le-a pus la gat.
Strange!Tare!Fa-ma sa sufar,lasa-ma fara aer! a zis strangand puternic de frica din ochi.Nu-i venea sa creada ca dupa socul care il trasese tot nu se cumintea si exagera cu asta.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMar Mar 01, 2011 8:10 pm

Si-a smucit mainile.Nu-mi spune tu ce sa fac!a tipat furios.Daca vrei sa mori,gaseste pe altcineva sa faca treaba murdara,nu pe mine!A inceput sa gafaie furios.L-a apucat strans de brat si l-a tarat,deschizand usa si aruncandu-l in hol.Credeam ca esti altfel...i-a spus el trist,trantind usa.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMar Mar 01, 2011 8:21 pm

A strans puternic din ochi la contactul cu podeau.Si-a dat ochii peste cap.
-Recunoaste Thor!Arzi dupa trupul meu,ma doresti si ma vrei,ma vrei chiar acum.Ai face orice sa tac si sa fac ce zici tu,ai face orice sa o mai facem o data.Recunoaste ca daca acum ti-as zice ca vreau sa te simt,nu m-ai respinge.Si mi-ai atinge trupul incet,incat sa faci totul sa dureze o vesnicie,vrei sa intri in mine si sa-mi simti caldura!Vrei sa simti ca sunt al tau! zise destul de tare incat sa auda brunetul,ridicandu-se de jos.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMar Mar 01, 2011 8:26 pm

A deschis usa furios.Poate ca ai dreptate.De ce vrei sa ma infurii in asemenea hal incat sa ajung sa te omor?Chiar vrei atat de mult sa scapi de mine,incat ai fi in stare sa ma faci sa te ucid?Daca vrei asta,pot sa intrerup orice legatura cu tine!L-a privit furios,abtinandu-se sa nu-l sfasie de nervi.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMar Mar 01, 2011 8:32 pm

A lasat capul in jos,strangand din pumn.
Nu stiu,eu...eu nu,nu vreau sa scap de tine,nici nu stiu ce se intampla in capul meu,nu stiu de ce am spus acele chestii,si cred ca scuzele nu sunt de ajuns,nu? intreba trist ducandu-si o mana la gura pentru a se abtine din plans.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMar Mar 01, 2011 8:36 pm

Scuze?a inceput el sa rada ironic.A trantit usa si a incuiat-o.De data asta Dean intrecuse masura si nu avea sa-l ierte prea curand.A oftat.Cateodata trebuia sa fie crud ca sa supravietuiasca.S-a intis in pat,incercand sa ignore totul.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMar Mar 01, 2011 8:40 pm

S-a dat in spate,lipindu-si spatele de perete si se lasa in jos cu mainile pe fata.Nu era de mirare ca baiatul se comportase chiar asa cu el,chiar intrecuse limita.S-a ridicat de jos si a trecut o mana peste fata sa-si stearga lacrimile.Stia ca orice ar spune l-ar enerva si mai mult pe baiat,asa ca se indrepta ganditor spre camera lui.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMar Mar 01, 2011 8:53 pm

Nu era greu s-o ia de la inceput.A zambit usor amuzat.Toti care ii fusesera aproape sfarsisera sa se teama de el.A inceput sa respire adanc,incercand sa se calmeze pentru a putea sa mearga la ore.Istoria se repeta...
A deschis usa si s-a indreptat spre clase,sperand sa nu dea ochii cu el.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 9:59 am

A intrat in camera si s-a aruncat direct in pat cu perna pe fata.Nu-i venea sa creada ce il pierduse definitiv. "Thor...am nevoie de tine ca de aer!" si-a zis in intimitatea gandurilor.
S-a ridicat din pat stergandu-si lacrimile,trebuia sa se impace cu ideea ca probabil baiatul nu-l va mai baga in seama,privi lenes ceasul digital oftand,apoi a iesi din camera intinzandu-si spatele.Nu avea de gand sa stea inchis toata viata in camera acceptandu-si greseala.Asa ca incerca sa-l uite pe baiat si iesi la o plimbare prin academie.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 7:59 pm

A mers in sala de mese si a oftat,indreptandu-se spre masa viperinilor.Nu avea o viata sociala prea dezvoltata,insa simtea nevoia sa discute cu cineva despre chestii plictisitoare si sa uita de tot.S-a asezat nepasator langa un baiat blond,care parea vorbaret.A inceput sa discute cu el fara chef,insa baiatul il facea in mod surprinzator sa rada.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 8:13 pm

Si-a rezemat sptele de un perete si apoi si-a lasat corpul sa cada incet jos.A lasat capul putin pe spate,nici lui nu-i venea sa creada ca sufera dupa urma a tampeniei astea.El care credea ca iubirea e pentru persoanele fara creier.A oftat scurt privind prin jurul sau,mai bine ca nu era nimeni caci sigur il credeau un ciudat.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 8:19 pm

S-a relaxat si a zambit.Nu el era de vina pentru ce se intamplase,ci Dean.Daca nu ar fi spus lucrurile acelea nu erau in aceasta situatie.A oftat in sinea sa.Daca roscatul isi descarcase toate sentimentele pe el,inseamna ca intre ei nu mai exista nimic.Trebuia s-o ia de la capat.Devenise un fel de obijnuinta de a fi folosit,apoi parasit,desii ultima data patise asta acum 3 ani.Blondul s-a uitat ingrijorat la fata sa intunecata.Trebuia sa treaca peste asta cat mai rapid.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 8:27 pm

Si-a dus mainile in par oftand si s-a ridic repede de jos.A inspirat adanc aer in piept si a zambit jucaus.Nu avea de gand sa stea o viata intreaga si sa boceasca,oricum totul era trecator.Si-a intins spatele,apoi a intrat in cantina.Nici nu-l observase pe baiat si daca il observa nu-l baga in seama,acum n-avea de gand sa fie sclavul sau toata viata.Si-a luat o doza de suc si s-a asezat la o masa goala.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 8:32 pm

Era prea adancit in ganduri pentru a-l observa pe Dean.Si-a inaltat capul si a continuat discutia,starnind un alt val de rasete din partea brunetului.Nu intalnise niciodata un om atat de glumet ca noul lui prieten.Cel mai mult aprecia la el ca nu se baga in sufletul lui si ca trata cu indiferenta fata lui trista.Putea spune ca este un salvator al sufletului lui.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 8:39 pm

Si-a pus capul pe masa auzind rasetele,apoi si-a dat ochii peste cap.A deschis doza de suc si a gustat din lichidul rece si dulce.Ciudat era faptul ca parca in astea doua zile dormise si nu-l intalnise pe baiat sau macar asa il mintea creierul sau.
"The Grudge...nuu...A nightmare on Elm Street suna mai bine" isi zise revenind la vechiurile obiceiuri cu filmele.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 8:43 pm

A inceput din nou sa rada.Parca toate grijile ii disparusera.L-a intrebat pe James daca vrea sa fie prieteni.Blondul a dat energic din cap,facandu-l sa chicoteasca.Nu stia care e scopul lui ascuns,insa se bucura ca scapase de un moment dramatic din viata lui.A u inceput sa vorbeasca despre magie,potiuni si alte lucruri comune,ignorand totul din jur.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 8:53 pm


S-a ridicat de la masa,apoi si-a luat doza in mana si a iesit din cantina.A iesit din academie in scurt timp,apoi a intrat in camin,dupa cateva minute se si afla in camera lui,drumul i se paru mai scurt insa nu avea de gand sa comenteze.Se aseza in stil turcesc pe pat si aprinse televizorul cautand un film bun.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 8:57 pm

In curand incepeau orele asa ca s-a ridicat si s-a indreptat spre clase.
Nu fusese o zi stralucita,insa James era tot timpul langa el,hiperactiv si atent la miscarile lui.Nu intelegea de ce un baiat ca el se tinea scai de el de cand il cunoscuse.A oftat neputincios,acceptand inca un val de fericire din partea blondului.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 9:01 pm

A mai gustat din doza de suc ai a aruncat-o pe jos,privind ecranul televizorului.S-a ridicat din pat si a intrat in bucatarie luandu-si o punga de popcorn,apoi s-a intors in camera si si-a reluat locul in pat.I se parea ca uita ceva,dar chiar nu stia ce,a dat simplu din umeri oftand.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 9:05 pm

S-a dus in camera lui radiind de veselie.A deschis usa si a fost intampinat de aerul apasator a ceea ce se intamplase.Blondul si-a strecurat capul si a imitat o moarte dramatica.A sta nu mai era deloc amuzant.I-a zambit si s-a scuzat.James a ridicat din umeri si a inceput sa topaie spre camera lui.Aoftat usurat.Baiatul acela era prea inocent pentru a fi la viperini.S-a aruncat in pat,adormind.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 9:11 pm

Si-a dat tricoul jos caci in camera se lasase caldura,s-a ridicat din pat si a deschis fereastra privind in jos.Sigur ii scapa ceva din memorie,insa chiar nu stia ce!Si-a ciufulit parul si apoi s-a aruncat in pat dand drumul tare la muzica,cum ii statea in fire cand venea noaptea.A inceput sa sara in plictisindu-se de moarte.Privi pe fereastra.
Uhm...luna plina ofta si se lasa pe spate.Acum stia ca maine isi va duce aminte de lucrul care ii scapa momentan din memorie.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 9:15 pm

S-a trezit mai obosit decat era cand adormise.Ca sa-si limpezeasca mintea,a inceput sa citeasca si sa asculte rock la ipod.A oftat usor.Daca nici metoda asta nu-i reusea,atunci trebuia sa recurga la potiunea de somn pentru a dormii o saptamana.A lasat plictisit cartea jos si s-a intins,inchizand ochii.Muzica il calma,desii nu stia ce il deranja.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 9:20 pm

A stins televizorul,stia ca in seara aceea nu va dormi pentru ca asa se intampla mereu cand era luna plina.Lua o carte de pe raft si se aseza pe pervaz cu picioarele afara si cu cartea pe genuchi,citind printre randurile negre.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 9:23 pm

S-a ridicat.In starea aceasta chiar nu putea dormii.S-a imbracat si a iesit pe hol,avand ca destinatie padurea interzisa.Acolo putea sa-si ordoneze mai bine gandurile.A privit luna plina si a continuat sa mearga incet.Luna il facea sa para o fantoma care este gata sa ucida.S-a uitat ganditor la cer si a oftat.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 EmptyMier Mar 02, 2011 10:03 pm

Era convins ca nu va intelege nimic din cartea aceea.Nu intelegea de ce unele pasaje din text i se pareau cunoscute,dar nici nu vroia sa stie.
-"N-o sa ma ierti,stiu!Nici eu n-o sa ma iert,dar stii toate lucrurile pe care le-am zis despre tine sunt sigur ca erau defapt despre mine.Stiu!N-o sa primesc o a doua sansa,sau mai bine zis a 100-a sansa.Stiu asta,dar nu vreau sa mai fi sclavul tau,sclavul dragostei tale!Pana acum nu ti-am spus de cate ori m-a deranjat ceva la tine,am tacut,nu ti-am spus si te-am iertat fara sa stii,chiar de mai multe ori!" s-a oprit brusc si a lasat cartea sa-i cada din mana.Nu stia de ce il inunda un sentiment groaznic de vinovatie.Si-a dus o mana la gat incercand sa respire,insa simtea cum e strans de gat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stay positive - Pagina 19 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 19 Empty

Sus In jos
 
Stay positive
Sus 
Pagina 19 din 44Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 31 ... 44  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: