xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Asteptand nemurirea sufletului...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 11:39 am

Tina o lua de mana pe Adeline, indreptandu'se spre spre Tom si ceilalti. Fata inghiti in sec dar nu spuse nimic, mergand in urma ei. O privi pe Mina si schita un mic zambet, incercand sa se relaxeze.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 8:22 pm

Le văzu pe fete, şi zâmbi larg, chiar dacă nu putea aşa de bine cum făcea înainte. Îşi trecu mâna prin păr, deranjându-l. Le salută şi pe cele trei, dând să o sărute pe Ade, dar un mieunat al lui Turo îl opri.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 8:24 pm

Facu ochii mari cand il vazu ca se apropie de ea, dar se relaxa si il privi pe Turo care mieuna. O mangaie pe cap pe Mina, privind'o. Isi trecu mana prin blana ei alba, iar aceasta mieuna, incepand sa toarca.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 8:49 pm

Motanul se aproprie rapid de picioarele fetei şi se frecă de ele. Vroia să stea cu pisica tinerei, cu Mina. Roşcatul râse, îndemnând-o pe Adeline să-o lase la Turo, căci nu vor face aşa de repede puişori.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 9:02 pm

Ii dadu drumul Minei care sari jos, langa Turo. Fata zambi vesela, privindu'le pe cele doua pisici. Se agata de bratul Tinei razand copilareste, iar fata o ciufuli usor, trecandu'si mana prin parul ei. Ii scoase limba.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 9:08 pm

Le privi pe cele două, copilăros. Râse scurt, apoi se aplecă spre cele două pisici, şoptindu-le să nu facă prosti. Începu să meargă spre trăsurile mari. Se urcă într-una, făcându-le semn să vină şi ei
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 9:28 pm

Cele doua se urcara, Turo si Mina sarind dupa ele. Tom intra si el, apoi inchise usa. Adeline isi lasa capul pe picioarele Tinei zambind copilareste. Incepea sa'si revina, incetul cu incetul. Se intinse, cascand.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 9:55 pm

Îşi întinse corpul în aer, ridicând pisicile pe banchetă. Privi afară, era întuneric şi nu putea să vadă decât cai-scheleţi, pe care nu oricine îi observa. Doar cei care văzuseră moartea. Oftă destul de zgomotos.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyLun Feb 14, 2011 10:00 pm

Privi pe geam, uitandu'se la cai. Ii placea mai mult cand erau barcile, i se parea mai frumos. Stramba din nas, la un gand numai de ea stiu si apoi ofta nemultumita. Tina isi puse mana pe obrazul ei, intreband'o din priviri ce a patit. Adeline dadu din cap.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 8:29 am

-Nu-i aşa că sunt drăguţi? întrebă roşcatul, odată cu o fată de la Viperini. Începură să râdă, apoi aprobară din cap. Nu ştia că fata poate să-i vadă, dar el îi vedea pentru că a asistat la moartea tatălui său.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 8:39 am

Mie nu'mi plac, spuse Ade stramband in continuare din nas. Se intoarse cu spatele la cei doi si ii imbratisa talia Tinei, inchizand ochii. Trezeste'ma cand ajungem, spuse si se facu mai comoda pe canapea.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 8:54 am

-Huh? Îi vezi şi tu? întrebă uimit Hiro, iar Tom îl susţinu. Credea că Ade nu văzuse pe nimeni omorât, exact ca cei doi gemeni. Nici ei nu-i vedeau. Îşi trecu mâna prin păr, în aşteptarea unui răspuns
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 9:02 am

Fata dadu din umeri fara a se intoarce. Nu vorbise cu nimeni despre viata ei. Casca apoi se intoarse pe spate, privind'o pe tina.
Nu pot sa dorm, spuse nemultumita. Ofta si isi puse mainile in san.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 9:21 am

Îşi dădu ochii peste cap, apoi îşi băgă căştile în urechi. Privea afară, aerian. Era întuneric şi nu se vedea cine ştie ce. Căscă, bătând ritmul cu degetele în suprafaţa de lemn. Îşi întinse oasele, plictisit.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 9:26 am

Il privi pe Hiro si ii scoase limba. Cu cat se purta ca un copil rasfatat cu atat o facea sa'si schimbe deciziile.Esti un idiot, murmura si isi puse castile, dand muzica la maxim. Nu vroia sa'l mai auda si abia astepta sa ajunga la scoala ca sa poata scapa de el.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 9:41 am

O privi cu coada ochiului, apoi se întinse, punându-şi capul mai bine pe spătar. Ajunseră cu greu la castel. Oftă, aţipise si el şi acum trebuia să se trezească. Aşteptă să se dea toţi jos, plictiit
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 9:42 am

Se ridica si isis lua geanta si pe Mina, auzindu'l pe Turo cum mieuna. Iesi din trasura si intra in curtea scolii privind in jur. Astepta cateva minute pana cand profesorii ii poftira inauntru, apoi intra si merse spre scari.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 10:00 am

Intrase ultimul, înaintea profesorilor. Mergea cu Turo pe lângă el, simţiindu-i prezenţa. Se îndreptă spre Sala Mare, căutându-l cu rivirea pe Tom. Nici urmă de el. O întrebă pe Tina unde a dispărut fracsu, dar nici ea nu ştia
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 10:02 am

Intra in camera ei, Mina sarind pe pat. Isi lua bagheta si rosti o vraja toate lucrurle fiind aranjata in dulap si in noptiera. Se schimba, luandu'si o pereche de blugi si un maieu si se aseza pe pat, luandu'si pisica in brate.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 10:16 am

Cei doi merseră spre camera fetelor, dar doar Tina intră. O privi pe fată.
-Haide, pierdem Festivitatea de început de an şi Sortarea. Vreau să văd unde pică vărmiu. spuse blonda, entuziasmată.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 10:21 am

Eu nu vin, nu ma simt bine, spuse fata si zambi schitat. Isi trecu mana prin blana Minei, aceasta torcand multumita. Isi stranse picioarele la piept, lasandu'si capul pe genunchi si isi dadu parul pe spate.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 10:41 am

-O să pierzi toată distracţia, dar dacă trebuie, stăm noi cu tine. spuse Tina, sărind în pat, lângă ea. Am intrat în cameră, zâmbiind.
-Nu-ţi face griji, vroiam doar să văd daca eşti bine.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 10:44 am

Tina du'te, ma descurc, spuse Adeline si o privi calma pe fata. Verisorul tau e nou aici, are nevoie de tine si de Tom, adauga stiind cum e sa fi fata cea noua. Ofta si il privi fugar pe roscat.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 11:00 am

-Da, Tina, du-te. Dacă e stau eu cu Adeline. zise roşcatul, zâmbiind larg. Şi să nu te aud, credem că eşti vrajită. ii spuse roşcatul Adelinei, şi veni mai aproape de ea.Tina ieşi in fugă
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 11:04 am

Cand am zis ca ma descurc singura asta te includea si pe tine, spuse sec si incepu sa se joace cu bagheta. Nu intelegea, acum se facea ca nu o cunoaste si mai apoi sarea sa o ajute vezi-doamne.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Asteptand nemurirea sufletului...   Asteptand nemurirea sufletului... - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Asteptand nemurirea sufletului...
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: King's Cross :: Peronul 9 si 3/4-
Mergi direct la: