xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O mica rana,nu-i prea grav...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 8:39 am

Deschise ochii, clipind de cateva ori. Privi tavanul portocaliu de aceasta data si ofta. Nu stia cum ajunsese aici, tot ce isi aducea aminte era ca statea in camera ei si facea o vraja. Ofta din nou, probabil ca ceva nu nersese bine.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 9:39 am

Stătea pe un fotoliu, de lângă patul ei, şi citea o carte despre vârcolaci. Îşi ridică privirea din carte, fixând-o pe fată. Zâmbi larg şi dulce, cu o îngrijorare întipărită în ochi. Oftă în sinea sa.
-Cum ai reuşit?
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 9:41 am

Tresari cand ii auzi vocea si inghiti in sec. Ei asta'i, iar se purta prosteste.
Nu stiu, spuse calma si ofta. Se ridica in fund, punandu'si o mana pe frunte. Am avut unele probleme in ultima vreme si nu m'am putut concentra prea bine, adauga mai mult ca pentru ea.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:06 am

-Ar trebui să laşi baltă cursurile şi vrăjile un timp. spuse roşcatul, apoi se aprobă pe sine. Îi zâmbi din nou, lăsând cartea veche pe noptieră. Vrei ceva dulce? continuă Hiro, scoţând bomboane cu forme de broască dintr-o punguţă.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:14 am

Nu, nu vreau nimic, spuse fata si isis lasa capul in palme, simtind ca tremura. Ofta din nou. Nu vroia sa lipseasca de la cursuri. Il privi fugar, apoi isi indrepta privirea spre fereastra, privindu'i pe copii care aveau lectia in aer liber.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:17 am

-Vrei s-o chem pe asistentă sau pe director? întrebă roşcatul, observându-i absenţa în privire. Dezaprobă din cap, pregătindu-se să se ridice. Sări în picioare, aşteptând un răspuns de la Adeline.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:20 am

Dadu din cap in semn dezaprobator si isi rezema capul de perete. Nu vroia nimic, ci doar sa dispara. Sau poate un telefon de la mama ei in care sa o anunte ca tatal sau e bine. Isi lasa privirea in jos.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:34 am

Se aşeză din nou pe fotoliu, priviind cartea veche de lângă el. Îşi întinse corpul, căscând larg. O privi rapid pe fată.
-Vrei să vorbeşti cu mama ta? întrebă.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:37 am

Ofta din nou. Stia ca vrea sa o ajute, dar o presa prea mult. Il privi si il lasa capul pe umarul lui. Atata tot, si spera ca si el sa taca si sa o lase sa gandeasca in liniste. Inchise ochii pentru scurt moment.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:49 am

Îşi puse mâna pe talia ei, oftând. Era clar că ea dorea linişte şi un moment de gândire, iar roşcatul îi ascultă dorinţa, şi o lăsă în pace. Privea într-un punct fix, în faţa sa. Îşi aranjă părul.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:51 am

Isi stranse picioarele la piept, continuand sa priveasca pe geamul din fata ei. Dorea sa fie acolo, cu ceilalti elevi, nu sa stea aici intre patru pereti. Expira, lasand tot aerul care il adunase in plamani sa iasa afara.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 11:07 am

Începu să se joace cu părul ei, chiar dacă stia că uneori nu prea îi convine. Avea un păr pufos şi lung, iar roşcatul se purta ca o pisică cu un ghem de aţă în faţă. Începu să cânte ceva, nu ştia de unde ştie acea melodie.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 11:11 am

Inchise ochii, bucurandu'se de atingerea lui. Chiar daca nu ii place ca cineva sa se joace in parul ei, azi facea o excepti. Ii cauta cealalata mana libera si isi impleti degetele cu ale lui. Se simtea bine, incepea sa'si revina incetul cu incetul.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 11:42 am

O sărută pe cap, ca şi cum ar fifost un copil mic. Zâmbi amuzat, şi îi aproprie corpul de al său. Îi învârtea părul pe deget, cârlionţându-l uşor. Se aşeză mai bine pe patul uşor tare.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 11:44 am

Isi ridica usor capul, si il saruta pe obraz.
Ma bucur ca esti aici, spuse incet, apoi isi lasa din nou capul pe umarul lui, jucandu'se cu pandantivul ce il purta. Simti cum roseste.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 8:26 pm

Râse scurt, când fata roşi. Închise cu o şficuire scurtă a baghetei uşa, blocând-o. Numai era nimeni în salon, deci era bine pentru el. Se urcă peste ea cu o mişcare rapidă, fără să îşi lase greutatea
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 8:42 pm

Il privi in ochi, clipind de cateva ori. Isi puse mainile pe umerii lui, afisand un zambet dulce. Isi trecu varful degetelor peste chipul lui, apoi isi apropie chipul de al lui, sarutandu'l usor. Il privi mai apoi si zambi.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 8:53 pm

Îi răspunse la sărut, destu de întârziat. Mâna lui se plimba pe fesele fetei, de sus în jos şi invers. O muşcă încet de buză, priviind-o destul de amuzat. Îşi strecură mâna liberă sub tricoul ei.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 9:07 pm

Il lovi usor in umar, maraind nemultumita cand aceasta o musca de buza. Il saruta si ii prinse limba cu dintii, muscandu'l ceva mai tare. Ranji multumita, si incepu sa rada, privindu'l.
Eu sunt mai rea ca tine sopti pe un glas dulce.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 9:10 pm

-Cred că mi-a rămas semn în limbă, zise scoţând un sunet foarte nemulţumit, de pisică răsfăţată. O ciupi de piele, râzând vesel. Îşi strecură mâna în sutienul ei cu danteluţă.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 9:19 pm

Ii dadu peste mana, incruntandu'se. Nu vroia inca sa faca asta, nu pana nu stia sigur ce simtea roscatul pentru ea. Il impinse usor, si se ridica in fund. Ofta si isi aranja hainele, apoi se ridica din pat.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 9:20 pm

-Iar te îndoieşti. zise, apoi se puse pe picioarele sale. Desfăcu o bomboană, abţinându-se să mai zică ceva. O băgă în gură, simţind gustul slab de piper. Strâmbă din nas, apoi o privi pe fată.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 9:38 pm

Isi lua roba dupa scaun, si si'o puse, apoi se indrepta spre usa. O deschise si iesi pe hol, si o vazu pe Tina. Aceasta alerga pana la Adeline si o imbratisa strans, spunandu'i ca a fost ingrijorata.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:00 pm

Ieşi după ele, ca acelaşi motan. Se strecură printre picioarele lui Ade, spunându-i din priviri să-l ia sus. Roşcatul îşi dădu cu laba pe la urechi, exact cum face când este om. Doar nu o să-şi schimbe ticurile că era el un aniag
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... EmptyLun Feb 14, 2011 10:03 pm

Se apleca si il lua in brate pe roscat, scarpinandu'l dupa urechi. Tina scoase un sunat nemultumit si il lua pe roscat din bratele fetei, dandu'l jos. O lua de mana si o trase dupa ea, arucnandu'i o privire amenintatoare motanului.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O mica rana,nu-i prea grav... Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... Empty

Sus In jos
 
O mica rana,nu-i prea grav...
Sus 
Pagina 1 din 4Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O rana ce nu se poate vindeca...
» Doar o mica pauza...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Aripa Spitalului-
Mergi direct la: