xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 O mica rana,nu-i prea grav...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:19 pm

-Ce te crezi tu, lesbi? făcu roşcatul, imediat ce se transformă în om, forma sa adevărată. Se ascunse după Tom, crezând că Tina o să-l ia la bătaie. Auzi, cred că e geloasă. zise pentru sine.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 7:30 am

Adeline inghiti insec, si apropae rase, tinand'o mai bine pe tina langa ea.
Stai naibii potolita ca nu am chef sa iau detentie din cauza voastra, ii spuse si privi un profesor care tocmai trecea pe acolo. Isi dadu cateva suvite de par dupa ureche.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 8:37 am

Cei doi bătură palma, şi se întoarseră pe călcâie. Aveau de gând să-i joace o mică farsă lu Filch, îngrijitorul. Îşi scoaseră baghetele şi se ascunseră după două armuri mari şi grele. Făcură o vrajă, iar tot părul îi căzu.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 8:44 am

Il auzira pe Filch si se intoarsera cu fata spre locul de unde venea zgomotul. Aparura intr'o clipa langa cei doi, dandu'le la fiecare cate o palma peste ceafa.
Idiotilor, spuse Tina. Adeline il privi pe Hiro nemultumita.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:09 am

-Auch! Asta pentru ce a fost? ţipară amândoi, nemulţumiţi. Căscară ochii, şi o luară la fugă, trăgându-le pe fete după ei. Nu comentaţi nimic, ne băteţi mai târziu. spuse roşcatul şi cotninuară să fugă.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:14 am

Adeline isi trase din a lui si se intoarse luand'o in directia opusa. Se saturase de toate prostiile pe care le facea roscatul. De cate ori era prin preajam primea si ea pedepse degeaba. Murmura ceva nemultumita.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:26 am

McGonagall o privi dur pe fată, apoi o întrebă în ce direcţie am luat-o. Roşcatul se ascunse, făcându-i semne disperate fetei să nu-i zică adevărul, că o încurcă rău, mai rău ca cu Filch sau Plesneală.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:30 am

Il privi serios, hotarata sa nu'l mai apere de data asta. Stia ca daca nu ii spunea va primi ea pedeapsa, si nu'i convenea. Ii arata locul, apoi o lua spre camere, inghitind in sec. Desi stia ca roscatul nu va mai vorbi cu ea, tot o facuse.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:45 am

Se încruntă, dezaprobând din cap. O privi pe Tina, apoi pe Tom, şi ieşiră din ascunzători. MCGonagall le scăzu cinci puncte de la casa lor, şi primiră detenţie la Istoria Magiei pentru patru zile.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:47 am

Intra in camera, intrebandu'se de ce Tina le lua mereu apararea. De data asta nu facuse nimic si luase pedeapsa. Stramba din nas si isi acoperi capul cu o perna, inchizand ochii. Casca obosita. Ofta si simti cum o ia somnul.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:04 am

-Jur, o s-o alerg pe Adeline! zise TOm, cinci minnute mai târziu când McGonagall se duse la ore. Începură să meargă spre Istoria Magiei, la detenţie. Roşcatul îşi ciufuli părul, gândindu-se de ce îi pârâse fata
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:07 am

Adormi dupa cateva minute. Isi dadu prin somn perna dupa cap, murmurand ceva, apoi incepu sa se foiasca, avand probabil un cosmar. Scanci, rostind numele parintilor ei, in timp ce o lacrima ii cazu pe obraz.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:21 am

Se aşezară în bănci. Roşcatul cu Tom şi Tina singură. Hiro îşi puse capul pe carte, priviind în jur. Erau numai ei. Cască plictisit, apoi îşi întinse picioarele sub bancă. Profesorul scund intră în clasă, salutându-i
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:23 am

Se trezi tipand si se ridica in fund, respirand cu rapiditate. Priji in camera, observand ca se intunecase. Avea nevoie de Tina. Isi lasa capul in palma, inghitind in sec si isi opri lacrimile. Isi dadu parul din ochi.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:45 am

După o oră de chin în care roşcatul nu scrisese nimic, doar dormise, aveau liber. Ieşiră toţi în fugă, dar Tina o luă înainte, mergând la Adeline. Hiro şi Tom oftară, şi merseră afară.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:47 am

Statea pe pervaz, tremurand. Nu ii era frig, dar nu stia de ce tremura. Isi tinea capul pe genunchi privind absenta pe fereastra. Pe obraji avea urme, ca si cum plansese. Nu se mai obosise sa le stearga. De cand venise aici totul mersese prost. Mai intai Hiro, apoi toti ceilalti.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 5:29 pm

Blonda dădu buzna în cameră, priviind-o îngrijorată pe Adeline. Sări lângă ea, şi o analiză din nou. Avea urme de plâns pe faţă, iar părul îi stătea răvăşit. Se îndreptă de spate.
-Eşti bine? Ce ai păţit? întrebă aceasta
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 5:51 pm

Tresari si isi intoarse privirea spre blonda. Ochii i se umplura de lacrimi si ii sari in brate, ascuzandu'si chipul in tricoul ei. Incepu sa planga, coplesita de toate evenimentele din ultima vreme. Isi musca buzele pana la sange.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 6:02 pm

-Te răneşti, opreşte-te. zise fata, apoi o mângâie pe cap, oftând. Hiro şi Tom o să vină în curând. o anunţă aceasta, pe un ton calm. Totuşi, am auzit de tatăl tău, şi ne pare rău la toţi. continuă Tina.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 6:09 pm

Nu spusese nimic, ci doar continua sa planga. Deschise ochii larg si o privi pe blonda.
Hiro? intreba nesigura. Pentru ce venea Hiro aici? Ce alt motiv inafara de a'i spune ca este o tradatoare ar gasi?
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 6:38 pm

-Taci şi nu te gândi la ce ar spune Hiro. spuse Tina, sigură pe sine. Se întoarse spre uşă când aceasta se deschise cu un scârţâit sunbru. Roşcatul şi prietenul său intrară, veseli şi zâmbitori.
-Ce faci, pitico? întrebă Hiro, apropiindu-se de ele
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMier Feb 16, 2011 9:40 am

Se intoarse, privindu'i pe cei doi. Isi sterse lacrimile, mainile ei tremurand si dadu scurt din umeri. Ofta si se aseza pe pat, tragandu'si picioarele la piept. Ii privi pe cei trei absenta. Nu stia ce sa spuna, mai ales ce sa'i spuna roscatului.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMier Feb 16, 2011 10:17 am

Se aşeză lângă Adeline pe pat, priviind-o atent. Tom scoase din robă o grămadă de lucruri de la gemenii Weasly, printre care şi dulciuri.
-Am fost special pentru voi înafara şcolii. zise blondul şi îşi sărută sora apăsat pe buze
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMier Feb 16, 2011 10:24 am

Ofta si isi inchise ochii, spijinindu'si capul pe peretele alb. Isi lua roba care statea pe spatarul unui scaun si isi invelii umerii, simtind cum tremura. Nu stia exact daca era de frig sau de alceva.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 EmptyMier Feb 16, 2011 10:49 am

-Hmh, nu cu aia, Adeline. zise roşcatul, dându-i roba de pe umeri. Dădu pătura la o parte şi o înveli mai apoi pe fată. Eşti bine? întrebă el, observând cum încă mai tremură. Dezaprobă din cap.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O mica rana,nu-i prea grav...   O mica rana,nu-i prea grav... - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
O mica rana,nu-i prea grav...
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O rana ce nu se poate vindeca...
» Doar o mica pauza...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Aripa Spitalului-
Mergi direct la: