xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stay positive

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 36 ... 44  Urmatorul
AutorMesaj
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 6:54 pm

S-a intors si a ranjit.Mda...se pare ca nu ai inteles apropoul care ti l-am facut.Tu m-ai distrus,asa ca ai grija,pentru ca razbunarea e dulce.S-a apropriat de el si i-a aratat palma.Doar chestia asta stupida ma face sa nu ma ating de tine,dar in curand voi reusii s-o sterg de pe fata pamantului!I-a luat rapid barbia si s-a uitat satisfacut la figura lui.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 6:59 pm

A inceput sa rada.
Eu?!Mda sigur,omule am 18 ani,la varsta asta tot cred in fantome si extraterestrii.Oh da si in Mos Craciun.N-am minte nici cat o gaina si tu zici ca te-am distrus?!Scuza-ma ca-ti spun,dar tu esti prostul care mi-a cazut in plasa. si-a dat ochii peste cap.
In plus poti sa faci ce vrei nu-mi pasa... l-a privit scarbit.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:04 pm

Stii,acum chiar nu-mi mai pasa.Acum sunt o alta persoana care n-o sa-ti mai creada cuvintele siropoase.A ras si si-a lins buzele.O sa te las in viata,momentan.Ai noroc ca inca ma mai distrezi...I-a dat drumul la barbie si s-a indreptat spre iesire.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:08 pm

Oh,ce sa zic marele Thor ma lasa in viata!!Minune oameni buni!Cine dracu te crezi?!Esti doar un nimic!!Nu tu decizi cand mor! a inceput sa tipe la el ca sa-l auda.Acum chiar nu-l mai interesa brunetul,i se parea ca se crede prea important si numai de persoane ca el nu avea nevoie.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:13 pm

A inceput sa rada.In curand voi fi mare.Pana atunci nu ai decat sa astepti.In curand voi eradica toata scoala si nimic nu-mi va sta in cale...a spus el intorcandu-se.Multumesc ca mi-ai dat posibilitatea sa vad cat de mizerabila este realitatea.Ai dreptate,sunt un nimic care intr-o zi va deveni cineva.L-a privit taios.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:17 pm

Umm...Thor sa spunem doar ca...te crezi prea important,adica de fiecare data numai tu in centrul discutiei,tu primul,tu cel mai smecher...am totusi o intrebare.De ce?!De ce te crezi important?De ce citesti prostiile astea despre magie?De ce nu te comporti ca o persoana normala?!De ce nu poti sa ai o zi ca orice alt adolescent normal de pe planeta?De ce?! a intrebat calm privindu-l pe brunet.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:23 pm

Mda...eu nu cred ca sunt important,dar am fost crescut intr-o familie in care numai supravietuitrea mea ii putea salva de la cel mai rau destin si de aceea m-au tratac ca si cum asi fi centrul lumii lor.Normalitatea este imposibila fiindca nu sunt om si nici nu pot traii ca un adolescent normal,datorita educatiei la care am fost supus cand eram tanar.Viata mea nu este prea interesanta...
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:28 pm

Nu trebuie sa te comporti ca un adolescent normal,trebuie doar sa te prefaci ca esti unul.Uita-te in jur,crezi ca numai tu ai probleme?Sigur ei au multe secrete infricosatoare,dar ii vezi ca se comporta ca niste ciudati ratati de soarta?!Nu,in nici un caz!Mimeaza viata pe care nu o pot avea,isi inchipuie ca sunt cine nu vor putea fi niciodata.Joaca un rol fals in propria viata! l-a privit sincer zambind cald.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:31 pm

Si cu ce ma ajuta sa fiu fals?Cu nimic!Imi place asa cum sunt.Ma comport ca un tocilar si nu vorbesc cu nimeni.Asta e viata mea de acum si sunt obijnuit cu ea.Scoala m-a suportat 3 ani asa,mai poate sa ma suporte unul.L-a privit ciudat.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:37 pm

Thor..eu... s-a oprit brusc lasand capul in jos trist.
Las-o balta oricum nu ma asculti! a oftat.Era o mare prostie ca incerca sa-l schimbe pe brunet si nu era deloc bine,in plus stia cum e sa te impinga cineva spre un lucru pe care nu vrei sa-l faci.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:45 pm

A iesit din biblioteca.Nu intelegea de ce incerca sa-l schimbe.Ii placea asa cum era.S-a dus in camera si a incuiat usa,intinzandu-se apoi in pat.Avea sa stea o saptamana fara sa iasa din camera.Trebuia sa termine acea carte inainte ca cineva sa observe disparitia ei.A deschis-o si a inceput sa recite incantatiile scrise cu cerneala neagra.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:52 pm

A renuntat la ideea pentru care venise aici,oricum nu-i mai trebuia.Era doar o mare pierdere de timp.Iesi din biblioteca grabit si se indrepta spre camera sa.Pe drum ii venise o idee nu prea geniala,insa pentru el era destul de buna.A pasit calm in camera si s-a aruncat in pat.Avea sa-si schimbe viata,oricum se plictisise de toata monotonia aceea.A inceput sa-si sune vechii prieteni.Trebuia sa-si faca rost de cineva care sa-i umple golul lasat.Nu-i trebuia afectiune,ii trebuia doar o persoane care sa il asculte si care sa-l faca sa creada ca e iubit.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 7:59 pm

Incerca din rasputeri sa eevina puternic,insa incerca asta cu un pret.Pierdea mult sange,insa nu simtea nici o durere sau slabiciune.Avea de ales intre libertate si moarte.Orice ar fi rezultat era bine.Se saturase sa-l opreasca,asa ca sangele cursese peste tot,dar cartea era tot alba.Se hranea cu sangele lui.Incerca neincetat sa desluseasca si sa reuseasca sa faca vrajile.Devenise o fantoma si chiar si el simtea asta,insa era prea departe pentru a se oprii.Dupa ce a terminat de citit cartea,a adormit.Somnul lui fusese adanc,chiar prea adanc.Toate ranile lui se vindecasera si unele nici nu mai existau.Nu stia cat dormise si nici nu-i pasa.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 8:08 pm

Dupa ore intregi de stat la telefon isi facuse rost de un iubit,pentru el asta chiar nu conta.Era o pierdere de vreme,nu avea nevoie de nimeni!Se simtea bine si singur,insa ii placea sa se minta ca sufera din greu.Seara se lasase repede sau poate doar ii se parea lui.Isi schimbase de mult tinuta,in acel moment era doar intr-un tricou mai lung si in boxeri.Se aseza pe pervaz cu picioarele afara si cu tigarea in mana,tragand din cand in cand fumul nociv in piept.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 8:15 pm

S-a uitat la tavan.Viata lui fusese o prostie.Voia sa se sinucida,insa ceva il impiedica.Nu mai era asa de naiv.S-a ridicat si s-a uitat in oglinda.Chiar si corpul sau se schimbase.Parul lui negru era mai lung,iar ochii ii devenisera rosii-inchisi,aproape ca sangele,avand irosul alungit.Nu mai regasea acel caprui trist si docil.Slabise,dar muschii ii erau mai proeminenti si isi pierduse si singurul lucru care crea iluzia de normal.Fata ii era mult mai dura si cruda.Si-a legat parul si s-a intins in pat pentru a mai dormii.Se simtea epuizat...
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyMier Mar 09, 2011 8:21 pm

Isi duse o mana la burta cand isi auzi stomacul "vorbind".Cobora in camera si intra apoi in bucatarie.Deschise frigiderul,insa acesta era gol,deci se presupunea ca trebuie sa gateasca?El nu stia nici cum se foloseste aragazul,daca mereu primise tot ce isi dorea acum ii era cam greu.Privi pret de cateva secunde prajitorul cu paine,ce trebuia sa faca?!Ofta scurt si incepu sa taie painea insa la ce priceput era se taie la un deget.
Doaree! tipa si isi puse degetul sub robinetul din care curgea apa rece.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 5:34 pm

A sarit din pat,plin de sudoare.Ce fel de cosmar ii inducea in starea asta?A blestemat in gand si s-a dus la baie pentru a-si face dus.Si-a dat hainele jos,ramanand in pielea goala.Parul ii mangaia placut pielea.A intrat in cabina de dus si a dat drumul la apa,scaldandu-se in ea.Iubea cand apa ii curata corpul.Si-a dar capul pe spate pentru a simtii stropii calzi pe fata.
Se imbracase si se pregatea sa iasa in sfarsit din camera.S-a intins plictisit si a strabatut holul,uitandu-se melancolic la cer.Nu-l mai vazuse de mult timp.Dupa cat calculase,statuse o luna intreaga,iar trei saptamani si le petrecuse dormind.Avea chef sa se plimbe.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 5:45 pm

Era clar nu era bun la facut mancare asa ca se multumi cu o pizza adusa acasa,macar nu avea sa-l mai doara stomacul.In fiecare zi ii se strangeau tot mai multe teme aduse de colegi pe cap,credea ca daca nu merge la scoala nu face teme insa era chiar invers.Dupa cateva zile de stat inchis in camera cu toate potiunile pe cap hotara sa-si caute un mentor,trebuia sa se priceapa cineva la prostiile alea,nu?!Oricum lui nu-i pasa de magie,era doar o pierdere de vreme.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 5:57 pm

A iesit din castel si s-a dus la ruinele intunecate.Poteca devenea din ce in ce mai stramta,iar copacii mai rari,lasand loc unui platou plin cu ruine patate de vreme si de sangele jertfelor.S-a catarat ciudat de usor pe ele.Corpul lui parea ca nu mai are oase.S-a oprit in varful turnului prabusit al prizonierilor si s-a asezat,inspirand lacom aerul curat si totusi infestat de ceva ciudat.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 6:30 pm

A decis totusi sa incerce singur sa invete acele vraji.A luat bagheta in mana si a inceput sa citeasca dintr-o carte,insa trebuia sa ai experienta in asa ceva,nu spuneai o vraja si gata se intampla ceva.Ofta ducandu-si mainile in par.
-N-o sa invat niciodata astea!
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 6:34 pm

S-a intors revigorat.Discutia cu sarpele care traia sub ruine ii facuse bine.S-a intins pana i-au trosnit oasele.Avea sa mai faca un mic raid la biblioteca,asa de placere.S-a indreptat spre biblioteca,gandindu-se ce sectiune sa abordeze.Poate cea de vraji fara bagheta.Intotdeauna isi dorise sa faca asta,insa numai cei puternici puteau.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 6:38 pm

Poate... zise vesel si se ridica din pat intrand in bucatarie.
...e buna la facut clatite si negrese.. zise vesel si incepu sa invarta bagheta prin aer.Lasa capul in jos dezamagit si se intoarse in camera aruncandu-se in pat.
Degeaba,n-o sa fiu niciodata bun la asa ceva si probabil voi fi exmatriculat.. isi zise punandu-si perna pe fata.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 6:44 pm

A inceput sa citeasca pierzand firul realitatii.Era o abilitate foarte folositoare,ajutandu-l sa se concentreze mai mult.Nu era un student excelent,insa era printre primii din clase.Perfectiunea nu-l prea obseda,ci mai degraba folosirea celor invatate in scopuri personale.Nu avea nici o intentie sa ajunga primul,fiindca ar fi presat de toti.S-a imprejurat cu o sfera,pentru a nu distruge biblioteca si a inceput sa exerseze.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 6:48 pm

Statu putin pe ganduri si decat sa-si planga de mila mai bine pleca de la academie,oricum probabil nu avea nevoie sa fie magician,ce conta daca stia sa spuna doua vorbe si aparea o floare?!Se ridica hotarat din pat si incepu sa-si impacheteze hainele.Daca statea sa se gandeasca mai bine,probabil ii era mai usor daca spunea o vraja si se impachetau singure.Ofta.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 EmptyJoi Mar 10, 2011 6:53 pm

Deja incepuse sa oboseasca,insa avea de gand sa se forteze pana la limita.A continuat sa exerseze pana cand a putut face vrajile de nivel mediu.A anulat sfera si a pus cartea la loc.A inceput sa se miste usor,pentru a-si dezmorti corpul.A cascat si a iesit din biblioteca.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stay positive - Pagina 28 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 28 Empty

Sus In jos
 
Stay positive
Sus 
Pagina 28 din 44Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 36 ... 44  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: