xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Stay positive

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 36 ... 44  Urmatorul
AutorMesaj
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 6:59 pm

Era sigur,nu era bun la nimic.Putea sa se lase de roice obicei caci oricum nu stia sa faca nimic.Pardon.Greseala mea,stia sa stea in pat cu chipsurile langa el si sa priveasca televizorul,insa asta nu il ajuta deloc daca nu cumva vroia sa ramana sarac toata viata.Si sa moara singur,oh..ce ganduri groaznice pentru el,nu stia sa faca absolut nimic folositor.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:04 pm

A inceput sa se plimbe linistit pe hol.Nu se simtea plictisit,ci mai degraba distras.Era ceva in aer.Ceva care ii ascutea simturile,iar asta putea fi numai de rau.Spera ca James sa nu-i fi spus stapanului de cele intamplate.Asta ar fi insemnat ca era in pericol,iar el nu era pe deplin pregatit sa infrunte o forta atat de mare.Si-a intins gatul,privind incordat peisajul,aparent pasnic,delimitat de ferestre.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:08 pm

Dupa ce isi impachetase totul cu grija,mai facu o data inventarul sa fie sigur ca nu uitase ceva.Incepu sa tarasca bagajele dupa el pana pe hol,inchise usa cu cheia,apoi o baga in buzunar.Trebuia doar sa mai treaca pe la director si sa-i predea cheia.
Glumesti,nu? intreba vazand ca nu poate sa ridice geamantanul.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:13 pm

Simtea de la o posta aura roscatului.S-a relaxat.Deci asta era!S-a prefacut indiferent si s-a ascuns la cotitura.Avea un plan perfect.Tot ce trebuia era ca Dean sa iasa din camera.Dupa sunetele care se auzeau din camera anuntau ca era periculos de enervat.A chicotit.Avea sa afle prin orice metoda ce-l dusese in aceasta stare.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:20 pm

Hai!Misca! a tipat privind enervat bagajul.
Nu vrei?!Bineee! a zis bosumflandu-se.
[i]Vorbesc cu un geamantan,sigur o sa inebunesc,probabil maine o sa ma insor cu o carte..[/b] isi zise apoi chicoti de gandurile sale.Iesi linistit din camera cu bagajele in mana,macar stia ca nu e fortat sa mearga la sala.Isi trase mai bine sapca pe ochi,apoi arunca cheia pe spate,nu mai avea nevoie de ea,deci ghinion pentru cine o gasea.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:24 pm

A asteptat rabdator,insa se parea ca lucrurile se calmasera.A pufnit si s-a asezat pe balustrada,sprijinindu-se de geam.Se inopta...si-a marit irisul.Folosea aceeasi tehnica ca la pisici sau serpi,insa acum nu prea era nevoie.Nu avea nevoie de vedere nocturna decat cand avea chef de o plimbare la miezul noptii.Si-a obligat irisul sa revina la forma normala.Asa era mai bine.Si-a pus capul pe geam si a privit cum cerul se intuneca incetul cu incetul.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:29 pm

Isi inchise ochii mergand inainte,nu avea peste cine sa dea la ora aia asa ca nu-si facea griji.S-a lovit de ceva si a cazut pe spate geamantanul deschizand-se si toata hainele cazand pe el.A privit urat usa ce-i statea in cale.S-a sezat in stil turcesc si si-a incrucisat mainile la piept bosumflat,totul mergea prost la el.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:34 pm

S-a ridicat plictisit.Avea lucruri mai bune de facut decat sa stea!Si-a aranjat parul si a sarit fara zgomot de pe balustrada.S-a intins si a inceput sa paseasca incet spre camera lui,pentru a sta...mda,nimic interesant.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:39 pm

Ii venea sa planga de necaz,insa nu avea rost,nu se rezolva nimic de la sine daca incepea sa bazaie.Isi intinse tot corpul pe jos privind tavanul.
Si ma rog de ce exist?Pentru ce sunt facut? se intreba prosteste oftand.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:44 pm

Si-a amintic ca trebuia sa ia un studiu avansat de potiuni.S-a intors plictisit,mormaind in barba.De ce avea aceasta criza de plictiseala?Si-a scos bagheta si a spus o vraja cu voce tare,facand sa apara un pahar cu apa.L-a luat rapid si a baut dintr-o suflare lichidul transparent,facand sa dispara paharul printr-o alta vraja.Acum parca se simtea mai bine.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:50 pm

Vroia acasa cat mai repede,dar precis avea sa se intample alt ghinon asa ca mai bine statea acolo toata noaptea,o idee si mai buna...nu se mai ridica de jos niciodata,in plus nu stia daca va rezista mult deja i se facuse foame.Putea sa-si puna un cort acolo,dar ii era sila sa se ridice de jos.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 7:55 pm

A inceput sa mareasca viteza si a ajuns aproape imediat in biblioteca.A cautat cartea si a infascat-o.Voia sa invete pe drum,asa ca a deschis-o,mergand incet in timp ce citea.Nu era indicat sa faca asta,insa voia sa salveze cat mai mult timp.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:00 pm

A inchis ochii si s-a lasat pe o parte incercand sa adoarma.Ii era sila sa se intoarca in camera lui,mai bine dormea acolo ca un aurolac,plus ca toate hainele sale erau imprastiate pe hol.Ofta scurt sperand sa viseze ceva frumos.Doar visele il mai puteau scapa de toata viata lui de nimic.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:05 pm

S-a impiedicat de ceva si a cazut peste persoana care se intinsese.O cam turtise cu cartea aceea grea de potiuni.A dat-o la o parte si a vazut chipul lui Dean.Nu se schimbase.El insa era aproape de nerecunoscut.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:10 pm

A deschis ochii speriat.
Poti te rog sa te uiti pe unde mergi?Sau nu stiu sa...nu ma omori?Doar asa din intamplare!Nu ca ti-ar fi drag de mine. a oftat dandu-si ochii peste cap.Nici nu-l recunostea pe baiat,ii parea totusi cunoscut,dar credea ca il vazuse prin academie.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:14 pm

A inceput sa rada amenintator.Chiar si vocea i se schimbase.Tu te-ai postat in mijlocul holului,a zis ironic.Si ce ma rog faci aici?S-a ridicat si i-a intins mana lui lunga si rece,pentru a-l ajuta.Era sigur ca nu-l recunoscuse.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:17 pm

L-a prins de mana si s-a ridicat de jos zambind cald.
Pai...e o poveste foooaaaartee lunga,dar o voi scurta.Vroiam sa ma intorc acasa si nu m-am uitat pe unde merg,m-am lovit de usa si mi-a fost sila sa ma ridic... ofta copilaresc lasand capul in jos.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:24 pm

A zambit.De ce vrei sa te intorci acasa?Aici e foarte bine.A gesticulat ceva cu mana si hainele au inceput sa se impacheteze singure si sa revina in geamantan.Avea noroc ca putea sa-si exerseze lucrurile invatate.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:27 pm

Si-a ridicat privirea spre baiat.
Ba nu e bine deloc,persoana iubita ma uraste,incerc sa ma schimb,am un iubit pe care nu-l cunosc,dar stiu ca am vorbit cu el la telefon,totul e invers dupa cum visam eu. ofta multumindu-i printr-un zambet cald.
Apropo eu sunt Dean,incantat! zise voios.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:30 pm

A ridicat curios o spranceana.Pe cine iubesti tu?Poti sa-mi spui.Si-a dus mana la barbie ganditor.Momentan nu avea de gand sa-i spuna cine este.Asa era mai bine.Eu sunt un elev din comitet,numele meu nu e important.a zambit el usor.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:37 pm

Desigur oricum nu ma costa nimic...deci numele lui e Thor si cred ca deja si-a pus o pancarda pe care scrie "Daca il vedeti pe Dean sa-i ziceti ca moartea e aproape" sau "Recompensa pentru cel care imi aduce capul roscatului"! ofta asezandu-se jos bosumflat.
Faza e ca eu nu stiu cum sa ma comport cu el si de fiecare data cand ne-am certat imi spunea ca n-o sa-l mai vad,ei bine mereu l-am vazut,dar...acum sincer imi e rusine de el,sigur ma crede un ciudat! isi rezema spatele de perete privind tavanul ganditor.
Intotdeauna iam vazut doar defectele si niciodata nu i-am acceptat calitatile,sunt o persoana rea,nu? isi duse privirea spre baiat.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:41 pm

A ras usor si i-a pus mana pe umar.Dupa cele spuse,pare un mare idiot!De ce inca-l mai iubesti?Sunt sigur ca el nu te considera ciudat,insa intrebarea capcana este,cand l-ai intalnit ultima data?Nu cred ca esti o persoana rea,insa trebuie sa gasesti tipul de comportament neutru care sa va atraga pe amandoi.Cred ca o sa ajung intr-o buna zi psiholog!a glumit el,tragandu-se mai aproape de Dean.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:47 pm

Da...dar eu chiar nu stiu cum sa ma comport cu el,adica il iubesc foarte mult si as face orice pentru el.Am incercat sa ma comport mai rece ca sa creada ca nu sufar pentru el.Stiu ca este numai vina mea,dar daca eu nu-l accept asa cum e normal ca nici el nu ma accepta pe mine! a zis zambind dand din umeri.
Sus In jos
Ahermass Thor

Ahermass Thor


Mesaje : 613
Data de înscriere : 14/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:53 pm

Nu poate fi chiar atat de rau.Trebuie sa vorbesti cu el si sa ajungeti la un comun acord...inca nu il recunoscuse.Avea s-o mai tina asa,desii stia ca reactia roscatului va fi devastatoare.A tusit usor.
Sus In jos
Dean Winkhis

Dean Winkhis


Mesaje : 569
Data de înscriere : 16/02/2011

Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 EmptyJoi Mar 10, 2011 8:56 pm

Da,da sigur,normal ultima data cand am fost la el in camera am fost aruncat afara,bine recunosc a fost vina mea,si oricum nu cred ca vrea sa vorbeasca cu mine,cred ca e prea ocupat sa invete si sa-si petreaca timpul cu prietenii sai.Oricum multumesc ca mi-ai tinut de urat,poti pleca daca vrei. zambi cald
Sus In jos
Continut sponsorizat





Stay positive - Pagina 29 Empty
MesajSubiect: Re: Stay positive   Stay positive - Pagina 29 Empty

Sus In jos
 
Stay positive
Sus 
Pagina 29 din 44Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 36 ... 44  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Camere-
Mergi direct la: