xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 You're the murderer

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyDum Feb 13, 2011 4:54 pm

Tina sari in pat langa Adeline, iar aceasta incepu sa rada.
am auzit ce s'a intamplat in hol, spuse pe un ton mieros, privind'o ranjind.
Nu s'a intamplat nimic, doar mi'am pierdut echilibrul si am cazut amandoi, spuse Ade oftand.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyDum Feb 13, 2011 7:06 pm

Aceasta se urcă mai bine pe el, iar el nu ripostă. Nu avea puterea şi nici cheful s-o facă. Şatena îl sărută apăsat pe buze, lingându-i buzele. Roşcatul îi răspunse plictisit, şi cam în sictir.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 8:25 am

Adeline se ridica in picioare privind'o pe Tina.
Merg sa vorbesc cu Hiro, spuse scurt, apoi topai pana la usa si iesi din camera, alergand spre scarile ce duceau la camerele baietilor. Putea sa intre acolo, asa ca urca cu rapiditate scarile, si se opri in fata usii camerei lui. Batu la usa de cateva ori. Il vazu pe Tom si zambi cald.
Ade, ce faci aici? intreba blondul zambind.
Am venit sa vorbesc cu Hiro, spuse fata.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 9:46 am

Tom o invită pe fată în cameră, trântind uşa în urma lor. Am făcut ochii mari, încercând s-o dau jos pe brunetă, de pe mine. Cu greu am reuşit, dar cei doi deja intraseră în cameră. M-am încruntat, priviind-o pe brunetă, apoi pe Ade.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 9:49 am

Il privi pe baiat, ramand in loc.
Imi pare rau, nu am vrut sa deranjez, spuse apoi iesi din camera, mergand rapid spre scari. O lacrima ii cazu pe obraz, in timp ce cobora scarile. Se indrepta spre camera ei, dar nu dorea sa vorbeasca cu Tina sau Elena. Iesi afara din scoala, indreptandu'se spre Padurea Interzisa.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:04 am

Sări din pat, alergând până la ieşirea din şcoală. Se transformă în pisică, încercând să-i simtă mirosul. Se îndrepta spre Pădurea Interzisă. Singură? Era oribil acolo şi dimineaţa, dar seara. Continuă să alerge, mieunând.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:07 am

Intra in Padure, incepand sa alerge. Probabil ca Hagrid era acolo, asa ca incerca sa ii simta prezenta. Se impiedica de o ramura ce iesea din pamant si cazu jos, julindu'si genunchii. Scanci si se ridica, apoi incepu din nou sa alerge. Se afunda din ce in ce mai mult in Padure si asta nu era bine, dar nu ii pasa.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:21 am

-Unde doamne iartă-mă se duce? făcu roşcatul, urmând-o în pădure. Sărea peste crengile de pe pământ, încercând s-o urmeze. Curând o să ajungă la centauri, apoi la păienjeni. Oftă. Îi simţea prezenţa, era foarte aproape de ea.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:24 am

Simtea ca cineva o urmareste si presupunea ca este Hiro, asa ca se opri intorcandu'se in directia de unde venise. Isi privi genunchii, observand ca picura sange. Ofta. Si de ce venea dupa ea? Nu avea nevoie de el, nu mai avea nevoie de nimeni. Vroia doar ca toti sa o lase in pace.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:37 am

Se opri în faţa ei. Primul lucru pe care-l observă era că e rănită în genunchi. Îşi reluă forma, priviind-o.
-Haide, te duc înapoi. E periculos aici şi eşti şi rănită. îi spuse
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:39 am

Pleaca si lasa'ma odata in pace, spuse simtind ca se nerveaza. Ii tremura vocea cand vorbise, si tremura si ea de frig. Il privi cu ura, desi nu stia de ce o face si ii intoarse spatele, mergand mai departe in Padure.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:52 am

-O să ajungi în curând la centauri. Dacă printr-o minune te lasă să treci, păienjenii gigantici. Aceia singur n-o să te placă. Ei nu plac pe nimeni. Şi cu cât te duci mai adânc, cu atât o să dai de mai multe creaturi.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:54 am

Si ce'ti pasa tie, nu te asteapta Hara? intreba fara a se opri. Esti la fel ca toti, un prefacut mincionos, adauga cu raceala in glas si apoi disparu printre copaci. Nu vroia sa'l mai vada.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 11:23 am

-Ea s-a urcat peste mine, da? Nu-i vina mea, e ca o lipitoare! zise, uşor enervat de situaţie. Ăsta era şi adevărul. A fost obligat mereu să-i răspundă jocului... Da, vezi să nu.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 11:34 am

Pufni cand il auzi. Saracutul, si lui deloc nu ii placuse. Se lovi de cineva si ridica privirea. Hagrid o privi si dadu scurt din cap.
Hai Adeline, te intorci inapoi in scoala, spuse si o lua usor de mana conducand'o spre iesire.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 11:45 am

-În sfârşit cineva normal care îmi dă dreptate. Mersi, Hagrid. zise roşcatul, priviindu-l atent, şi se tranformă în pisică, mergând după ei. Uriaşul râse, apoi o privi pe fată. Era supărată.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 5:03 pm

Isi lasa privirea in jos, si isi trase mana din cea a uriasului. O lua inainte, schiopatand din cauza ranilor de la picioare. Dragut, Tina o va strange de gat pentru asta, dar nici ca'i mai pasa. Iesi din Padure, indreptandu'se spre intrare.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 8:47 pm

Cei doi dară dezaprobător din cap, când văzură că fata nu dorea ajutorul ei. Hiro vru să spună ceva, dar semi-uriaşul îl opri, zicând că nu e momentul potrivit. Oftară amândoi la unison, ieşind destul de uşor din pădure
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 9:26 pm

Intra in scoala si se indrepta spre baia fetelor, pentru a'si curata genunchii. Se gandi mai bine, apoi merse spre Baia Plangacioasei Myrtle. Astepta pe scari ca aceasta sa se opreasca, apoi intra in baie. O auzi pe Myrtle plangand si ofta.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:03 pm

-Nu se duce iar acolo... spuse cu amărăciune Hiro, iar Hagrid oftă. N-o să-şi schimbe niciodată preferinţele la locuri. deciseră amândoi, deodată, şi începură să râdă. Merseră spre Baia Plângăcioasei Myrtle.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:09 pm

Auzi pasi si isi scoase bagheta, usile trantindu'se. Le auzi cum se blocheaza. Nu avea nevoie de nimeni, mai ales de Hiro. Dadu drumul la apa, si incepu sa isi stearga sangele ce ii cursese pe picioare. Ofta, si privi usa fugar.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 8:45 am

Se propti în uşă, bătând tare de câteva ori. Oftă şi îi strigă numele. Era oribil să fi închis în Baia Plângăcioasei Myrtlei. Încercă clanţa de câteva ori, dar era blocată bine. Îşi scoase bagheta şi încercă o vrajă de deschidere
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 8:48 am

Rosti un descantec, iar usa se deschise. Statea asezata pe un bufet privind spre cele doua usi. Se saturase de el si de persoana lui pana peste cap. Isi dadu parul pe spate, si isi puse un picior peste celalalt. Myrtle veni langa ea si zambi. Adeline ii facu cu mana.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:14 am

Oftă, numai ştia ce să facă. Se întoarse pe călcâie, şi plecă spre biroul directorului. Nu avea să se roage toată viaţa lui de cineva. Nu el, şi nu în viaţa asta. Îşi băgă mâinile în buzunare, fredonând ceva.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:19 am

Ranji multumita si totusi se intreba cum poti sa fi atat de idiot sa pleci cand ti se deschida usa. Incepu sa rada, si apoi sari jos, scancind din cauza ranilor. Pff, trebuia sa o lase mai moale cu saritule astea. Schiopata pana la iesire si se lovi de Tina si elena.
Adeline!, exclama Elena si o privi.
Sus In jos
Continut sponsorizat





You're the murderer - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: You're the murderer   You're the murderer - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
You're the murderer
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Orele de Curs :: Sala de Detentie-
Mergi direct la: