xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Only silence ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 11:08 am

-Nu. Deja te simţi rău, o faci altă dată. spuse roşcatul, luând-o în braţe. Începu să meargă spre camera fetelor, rânjind. Se strecurau uşor printre elevii mult prea ocupaţi ca să-i observe.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 11:13 am

Isi puse mainile dupa gatul lui.
Nu trebuia sa ma iei in brate, si tu esti slabit, spuse fata si ofta usor. Isi lasa capul pe pieptul lui, inchizand pentru scurt timp ochii. Se simtea bine langa el.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 11:43 am

-O să fiu bine. zise roşcatul, apoi intră în camera fetelor. O puse încet pe pat, sărutând-o apăsat pe buze. Se puse lângă ea, priviind în jur. Ce cameră... colorată. continuă, râzând.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 11:46 am

Isi puse capul pe pieptul lui, si chicoti.
Ideea Tinei, spuse si privi camera. Isi ridica privirea, uitandu'se in ochii lui. Sti, noi incalcam acum o regula, adauga, si ranji nepasandu'i intradevar. Il saruta, punandu'si o palma pe chipul lui.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 8:45 pm

Şficui bagheta rapid, şi uşa se blocă. Îi răspunse la sărut, lingându-i buza de sus, apoi se urcă pe ea cu uşurinţă şi fără să se lase. Îi lipi corpul de al său, lăsându-şi o mână pe fundul ei.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 9:29 pm

Il prinse de tricou si il privi serioasa in ochi. Trebuia sa lamureasca chestia asta.
Ce simti pentru mine? intreb calma, in timp ce il impingea dupa ea. Se ridica in fund, continuand sa'l priveasca.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:01 pm

-Multe. Nici nu şti. zise, zâmbiind şi o privi în ochi. Ştia că avea de ce să-l întrebe astfel de lucruri. Se purtase ciudat, şi aproape... o înşelase. Deşi nu erau împreună.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyLun Feb 14, 2011 10:07 pm

Nu stia ce sa mai creada. Nu dupa ce vazuse zilele trecute. Auzi o bataie in usa si sari din pat, aranjandu'si hainele, apoi merse sa deschida. Tina ii sari de gat, apoi il observa pe roscat. ridica o spranceana.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 8:39 am

-Iar ea? Jur, n-am voie să stau un pic cu Ade? făcu roşcatul şi o îmbrăţişă pe la spate, priviind-o de sus pe Tina. Şi la propriu şi la figurat. Tu ai devenit spion sau eşti doar gardianul ei?
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 8:46 am

Garsian, ca sa o apar de unu ca tine, spuse fata si il privi urat. Aiai, probabila flase ea ceva de la Tom. Adeline il privi pe Hiro, si il indeparta de langa ea. Am venit sa te iau sa mergem la masa, spuse Tina.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:11 am

-Puteam să-i aduc şi eu mâncarea. spuse roşcatul, încruntându-se. Ochii săi fură umbriţi de părul roşcat ce-i căzu. Le ocoli, şi ieşi din cameră, rapid. Nu avea chef de altcineva, acum. Merse spre Marea Sală
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:17 am

Tina, se planse Adeline si fugi dupa roscat. Il prinse de mana, oprindu'l in loc. Eu sunt cea care se supara aici, nu tu, spuse si se incrunta privindu'l. Ii dadu drumul la mana si ofta. Nu mai avea rost sa incerce. Intra in sala si se aseza langa Elena si Mark. De data asta se suparase ea. Bun.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:28 am

O privi uimit, apoi merse după ea.
-Jur, n-o să înţeleg femeile niciodată. Cum să opreşti un om şi după să-l laşi baltă? făcu roşcatul, si se aşeză lângă ea
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:31 am

E masa noastra roscovane, spuse Fredy privindu'l. Tu nu aveai alt grup? adauga si ii facu semn sa plece. Adeline privi in farfurie fara a se baga. NU avea de ce sa o faca. Lua o gura din sucul de dovleac.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:47 am

Începu să râdă ca nebunul.
-Ah, da. Grupul de "şmecheri" norvegieni? Sau sunteţi şi hinduşi? făcu roşcatul, răutăcios. Încălecaţi corăbiile vikinge şi căraţi-vă un pic, că am de discutat ceva cu Adeline.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 9:53 am

Nu cred ca ea vrea sa discute cu tine, Hiro, spuse elena calma. Am impins farfuria de care nu se atinse si se ridica. Nu avea de gand sa provoace o cearta, mai ales unde era atat lume. Se indrepta spre iesire.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:06 am

-Minunat. Hmh, Elena, data viitoare nu te băga. zise roşcovanul, apoi se ridică de la masă şi merse după Adeline. Tom se ridică şi merse la masa de unde se ridicase Hiro, îi salută şi fugi după el.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:11 am

Parca toti erau improtriva ei. Oriunde mergea trebuia ca toti sa se certe. Mortii ei de viata. Urca spre Hambarul bufnitelor, pregatind scrisoarea care vroia sa i'o trimita mamei ei. Dorea sa plece de aici, si asta cat mai repede.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:24 am

Stăteau pe scările ce duceau spre Hambarul bufniţelor, aşteptând-o pe Adeline. Parcă o pândeau, dar nu asta îl interesa pe Hiro acum. Îşi ciufuli părul, începând să bată din picioar, nerăbdător
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:25 am

Privi scrisoarea fara a'i observa pe cei doi. Ofta si o impaturii, bangand'o in plic. Inchise plicul si isis dadu parul pe spate, intrat in hambar. Se apropie de o bufnita, si o mangaie pe cap, nestiind ce sa faca.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:47 am

-Ruleaz-o şi punei-o la picior. zise roşcatul, venind mai aproape de ea. Avea o scrisoare în mână, spre cel mai mare frate al său, care nu era la Hogwarts. O rulă şi i-o puse unei bufniţe negre, destul de mari.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 10:49 am

Tresari si il privi.
Ruleaz'o tu, eu nu ma pot hotara ce sa fac, spuse si lasa scrisoarea jos. Nu stiu daca sa plec sau sa ramna, adauga mai incet de aceasta data oftand. Il privi din nou, apoi se uita la scrisoare.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 5:32 pm

-Ar trebui să nu ţi-o rulez, pentru că nu vreau să pleci. Dar oricum o să faci ce vrei tu, deci n-are nici un rost. spuse şi oftă din toţi rărunchi. Da, chiar vroia să rămână, însă ea nu dorea asta. Îşi trecu mâna prin păr.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 5:38 pm

Nu sunt sigura ce vreau sa fac, spuse tresarind cadn il auzi. Il privi cu coada ochiului. Nu vroia ca ea sa plece. Inghiti in sec si se apropie de el, luandu'l de mana. De ce vrei sa raman? intreba calma privindu'l.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 EmptyMar Feb 15, 2011 5:41 pm

-Pentru că... Locul ăsta ar fi ciudat fără tine. zise, priviind-o în ochi. Îi simţea parfumul dulce ca de acadele în nări. O trase mai aproape, cuprinzându-i talia cu mâinile. Zâmbi larg şi copilăreşte.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Only silence ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Only silence ...   Only silence ... - Pagina 2 Empty

Sus In jos
 
Only silence ...
Sus 
Pagina 2 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Baia Plangacioasei Myrtle-
Mergi direct la: