xD
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Doar o mica pauza...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 10:46 am

Deschise ochii privind tavanul. Un zambet slab ii aparu pe chip. Ce dracu? Venise aici pentru ce? Sa'si gaseasca moartea. Dragut. Mai intai tatal ei, acum ea. Se parea ca nu numai cu familia lui hiro aveau ceva, ci si cu familia ei.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 5:24 pm

-Mh, e de ajunse. zise roşcatul şi se aruncă lângă ea. O privi un pic, apoi îi deschise roba, dându-i rapid părul de pe faţă. Chemaţi-o pe asistentă. spuse, fără să-i privească pe cei din spatele ei
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 5:53 pm

Isi indrepta privirea spre el si zambi dulce. Bun era mai mult un zambet chinuit, dar totusi.
Hey, ce faceti? intreba si tusi. Isi puse mana pe fata roscatului zambindu'i. Simtea cum i se inchid ochii.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 5:58 pm

-Taci. îi zise, şi o întinse pe pat. Scoase o tinctură de plante urât mirositoare, şi îşi rupse un pic din tricou. Turnă pe material, şi il puse la încheitura mâinilor. Între timp, Tom ieşise în fugă, după asistentă
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMar Feb 15, 2011 6:00 pm

Fata se uita la Tina.
Tinaaa, spuse ceva mai tare si zambi copilareste de data asta. Blonda se apropie de pat, tremurand. Ce aveti ma? Ziceti ca ati vazut o fantoma, adauga mirata. Ati fost in camera fantomelor? Fara mine?
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 9:56 am

Asistenta intră, chiar când roşcatul dorea să-i închidă gura. Femeia îl dădu pe roşcat la o parte, anaizând-o rapid pe Adeline.
-Nu e bolnavă, e vrăjită. Nu pot să-i fac nimic. Poate doamna McGonagall poate. zise femeia
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 10:00 am

Il prinse de mana pe roscat, cand asistenta il dadu la o parte. Se ridica usor, pe cele doua perne pe care le avea, sprijinindu'si capul de perete. Se simtea bine, ce naiba aveau cu totii? Stramba din nas, si il intreba pe roscat din priviri ce tot avea.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 10:14 am

O puse înapoi întinsă pe pat, fără să-i dea drumul la mână.
-Tatăl tău a murit vrăjit. îi spuse roşcatul, priviind-o pe fată. Acum s-ar putea ca şi tu să mori în acelaşi mod, dar eu nu vreau. Aşa că acceptă tot ce-ţi dăm şi facem. îi zise roşcatul, sărutând-o rapid
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 10:16 am

Zambi usor si ofta mai apoi, inchizandu'si ochii. La naiba ca nu mai intelegea nimic, din ceea ce se intampla intre ea si roscat. Isi deschise ochii si il privi, dar renunta rapid din a mai se gandi. Deja o durea capul.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 10:46 am

Oftă din toţi rărunchii, şi nici nu se întoarse când McGonagall intră în cameră. Îşi lăsă capul pe umărul fetei, gândindu-se. Profesoara îi spuse să se dea, dar nu dorea. Stătea nemişcat, fără să simtă nimic.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 10:48 am

Il privi si ii facu semn sa se dea putin la o parte.
Ai zis ca nu vrei sa patesc ceva, sopti cat sa auda numai ei doi si ii zambi cald, sarutandu'l pe obraz. Clipi de cateva ori.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 11:21 am

Se ridică imediat, dându-se un pas în spate. Le privi pe cele două, făcându-i cu ochiul tinerei. Se aşeză pe un scaun, priviind în jur. Erau numai ei doi şi profesoara care tocmai se aplecase să-şi dea seama ce avea fata.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 11:35 am

O privi pe profesoara care incepu sa rosteasca un descantec si inchise ochii. Vroia sa traiasca la dracu, si mai ales sa'l gaseasca pe cretinul care se lega de ea si de roscat. Deschise ochii, simtind cum o caldura ii cuprinde trupul.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 11:49 am

-Totuşi, doamnă profesoară McGonagall, nu înţeleg. Sunteţi profeoară de Transfigurare, nu? întrebă roşcatul, uimit de vrajă. Era una care nu avea legătură cu Transfigurarea. Oftă, era prea greu pentru el
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 12:04 pm

Dupa cateva minute femei se ridica si ii privi pe cei doi.
Voi afla cine tot face asta, spuse si le intoarse spatele iesind din camera. Adeline se ridica, clatinandu'se usor pe picioare la inceput. Il privi pe roscat.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 9:53 pm

-Ce faci? Stai jos. spuse roşcatul şi o privi blând, punând-o înapoi pe pat. Îţi aduc ceva? întrebă Hiro, priviind-o entuziasmat. Îi ciufuli părul, apoi se dădu un pas în spate, dând să meargă spre bucătărie.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 11:30 pm

Staaai ma, spuse si se ridica ajungand imediat langa el. Il prinse de brat, privindu'l. Ma simt bine, si nu'mi place ca te porti cu mine de parca as fi un copil, adauga imbufnata. Il privi in ochi.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyMier Feb 16, 2011 11:52 pm

Începu să râdă, apoi îşi puse mâna pe talia ei. O trase mai aproape, sărutând-o apăsat pe buze.
-Ai, sunt un pic îngrijorat. Nu vreau să ţi se întâmple ceva. îi spuse roşcatul, priviind-o în ochi, după ce-şi desprinse buzele de ale ei
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyJoi Feb 17, 2011 12:02 am

Isi puse mainile dupa gatul lui si ii zambi bland. Il mangaie usor pe obraz.
Stiu, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma tratezi ca pe un copil, spuse pe un ton bland, si apoi ii ciufui parul chicotind.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyJoi Feb 17, 2011 12:11 am

-Hmph. făcu el, suflându-şi câteva şuviţe de pe ochi. O luă de după talia, pupând-o pe cap. Nu te tratez ca pe un copil... doar ca pe un bebe. zise Hiro, apoi începu să râdă, amuzat de tot ceea ce gândise mai apoi.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyJoi Feb 17, 2011 9:08 am

Il lovi in umar, stramband din nas. Isi inchise roba si iesi din camera, coborand scarile. Isi trecu mana prin par, dandu'l pe spate. O vazu pe Tina si zambi larg, sarindu'i in brate.
Piticanie, spuse fata vesela.
Ma enervezi cand imi spui asa, spuse Adeline.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyJoi Feb 17, 2011 9:20 am

Roşcatul coborâ în urma lor, venind lângă Adeline. Îşi puse mâna pe talia ei, şi cealată în buzunar.
-Aceeaşi fază mi-a făcut-o şi mie, Tina. Ai, suntem mai mari ca tine, e normal să te numim piticanie. îi spuse roşcatul.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyJoi Feb 17, 2011 9:24 am

Le scoase limba.
Ce sa spun, spuse.
Ade, scpul scuza mijloacele, spuse Tom si Tina incepu sa rada.
De cand vorbesti tu in metefore? intreba Adeline razand. Baiatul dadu din umeri si ranji amuzat. Adeline il privi pe roscat si ii zambi cald, punandu'si capul pe umarul lui.
Sus In jos
Hiro Kanahawa

Hiro Kanahawa


Mesaje : 267
Data de înscriere : 13/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyJoi Feb 17, 2011 9:39 am

-Deci, porumbeii gemeni, voi ce mai faceţi? întrebă roşcatul când îi văzu pe cei doi îmbrăţişaţi. Hiro chicoti, pupând-o pe Adeline pe cap. Cred că sunteţi singurii gemeni care şi-au tras-o. zise acesta, şi Tina roşi.
Sus In jos
Adeline Martineau

Adeline Martineau


Mesaje : 287
Data de înscriere : 12/02/2011

Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 EmptyJoi Feb 17, 2011 9:41 am

Adeline incepu sa rada si o privi inocent pe Tina.
Nu scapi tu de mine, spuse, zambetul inocent devenind unul malefic. Chicoti si incepu sa se joace cu lantul de la gantul roscatului. O vazu pe Tina inghitind in sec si se abtinu sa nu rada.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Doar o mica pauza...   Doar o mica pauza... - Pagina 3 Empty

Sus In jos
 
Doar o mica pauza...
Sus 
Pagina 3 din 4Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» O mica rana,nu-i prea grav...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
xD :: Hogwarts :: Marea Sala-
Mergi direct la: